Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sweets

Our delicious accompaniments for coffee

Here you will find everything that makes life beautiful and sweet. Delicious Italian pastries, specialties such as tartufi and torrone, as well as high-quality organic sweets await you. Discover our wide selection of amaretti and cantuccini and treat yourself from time to time to a thick, creamy cocoa. Sugar and small, fine coffee accompaniments complete this sweet assortment.

197 Products

Lightly salted liquorice - Klepper & Klepper

Lightly salted liquorice - Klepper & Klepper

200g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.85
($29.25/kg) | No.: 4685
Delivery 1-3 Days
Dogliani with walnuts

Dogliani with walnuts

350g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.98
($39.94/kg) | No.: 4492
Delivery 1-3 Days
Messori - Chocolate Wafer with Nougat and Chocolate Buttons

Messori - Chocolate Wafer with Nougat and Chocolate Buttons

25g | 08.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$1.08
($43.20/kg) | No.: 4241
Out of stock Unavailable
S-märke Salty Chews Licorice

S-märke Salty Chews Licorice

70g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.43
($34.71/kg) | No.: 40017
Out of stock Unavailable
Aroma Super Salty Licorice Boats

Aroma Super Salty Licorice Boats

70g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$1.62
($23.14/kg) | No.: 40013
Out of stock Unavailable
Grahn's Salty Skulls Licorice

Grahn's Salty Skulls Licorice

60g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$1.62
($27.00/kg) | No.: 40016
Out of stock Unavailable
Honey licorice - Klepper & Klepper

Honey licorice - Klepper & Klepper

200g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.85
($29.25/kg) | No.: 4707
Out of stock Unavailable
GEPA BIO White Chocolate Lemon Black Pepper 40g bar
Bio Fair Trade

GEPA BIO White Chocolate Lemon Black Pepper 40g bar

40g | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (7)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4219
Out of stock Unavailable
Hot chocolate Cacao Hazelnut - Monbana

Hot chocolate Cacao Hazelnut - Monbana

250g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1315
Out of stock Unavailable
Amaretti (soft) almond 1kg - Falcone

Amaretti (soft) almond 1kg - Falcone

1kg | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$18.30
($18.30/kg) | No.: 4191
Out of stock Unavailable
GEPA Bio Mascobado sugar-sticks
Bio Fair Trade

GEPA Bio Mascobado sugar-sticks

150g
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.09
($33.93/kg) | No.: 4305
Out of stock Unavailable
GEPA BIO Chocolate Caramel Salt 40g bar
Bio Fair Trade

GEPA BIO Chocolate Caramel Salt 40g bar

40g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (7)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4220
Out of stock Unavailable
GEPA Organic Dark Chocolate 70% Cocoa – Fair Trade
Bio Fair Trade

GEPA Organic Dark Chocolate 70% Cocoa – Fair Trade

40g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (5)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4221
Out of stock Unavailable
Amaretti (soft) classic almond - Falcone

Amaretti (soft) classic almond - Falcone

170g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($31.24/kg) | No.: 4286
Out of stock Unavailable
S-märke Dates with Sour Lemon

S-märke Dates with Sour Lemon

50g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.71
($54.20/kg) | No.: 40042
Out of stock Unavailable
Amaretti Amarettini (soft) pistachio - Falcone

Amaretti Amarettini (soft) pistachio - Falcone

170g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (5)
$5.31
($31.24/kg) | No.: 4281
Out of stock Unavailable
Nannini Cantucci chocolate

Nannini Cantucci chocolate

200g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.48
($37.40/kg) | No.: 4107
Out of stock Unavailable
Cantucci Cantuccini almond 1kg - Falcone

Cantucci Cantuccini almond 1kg - Falcone

1kg | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$16.19
($16.19/kg) | No.: 4185
Out of stock Unavailable
S-Märke Surt Skum Fruit Foam

S-Märke Surt Skum Fruit Foam

70g | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.01
($28.71/kg) | No.: 40040
Out of stock Unavailable
Cantucci almond 800g - Falcone

Cantucci almond 800g - Falcone

800g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($13.40/kg) | No.: 4278
Out of stock Unavailable