Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sweets

Our delicious accompaniments for coffee

Here you will find everything that makes life beautiful and sweet. Delicious Italian pastries, specialties such as tartufi and torrone, as well as high-quality organic sweets await you. Discover our wide selection of amaretti and cantuccini and treat yourself from time to time to a thick, creamy cocoa. Sugar and small, fine coffee accompaniments complete this sweet assortment.

197 Products

Hot chocolate Cacao Chocolat Tradition - Monbana

Hot chocolate Cacao Chocolat Tradition - Monbana

250g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1323
Delivery 1-3 Days
CHOC-O-LAIT hazelnut

CHOC-O-LAIT hazelnut

33g | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (3)
$2.49
($75.45/kg) | No.: 1326
Delivery 1-3 Days
Bio Fairetta Milk Chocolate Caramel-Crunch - GEPA
Bio Fair Trade

Bio Fairetta Milk Chocolate Caramel-Crunch - GEPA

37,5g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$1.74
($46.40/kg) | No.: 4786
Delivery 1-3 Days
GEPA BIO Dark Chocolate Orange
Bio Fair Trade

GEPA BIO Dark Chocolate Orange

100g | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($42.20/kg) | No.: 4270
Delivery 1-3 Days
Cantucci cranberry 300 pieces - Falcone

Cantucci cranberry 300 pieces - Falcone

3,0 kg
★★★★★ ★★★★★ (0)
$35.64
($11.88/kg) | No.: 4991-1
Delivery 1-3 Days
Hot chocolate 100% Cacao - Monbana

Hot chocolate 100% Cacao - Monbana

150g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($71.47/kg) | No.: 1324
Delivery 1-3 Days
Chocolate licorice "CHOKADE SVENSKJÄVLAR!" - Haupt Lakrits

Chocolate licorice "CHOKADE SVENSKJÄVLAR!" - Haupt Lakrits

250g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.54
($54.16/kg) | No.: 4668
Delivery 1-3 Days
White chocolate bar with matcha tea - GEPA Bio
Bio Fair Trade

White chocolate bar with matcha tea - GEPA Bio

80g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$4.22
($52.75/kg) | No.: 4415
Delivery 1-3 Days
Bay leaf licorice - Klepper & Klepper

Bay leaf licorice - Klepper & Klepper

200g | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.85
($29.25/kg) | No.: 4708
Delivery 1-3 Days
Truffles Cremino - Antica Torroneria Piemontese

Truffles Cremino - Antica Torroneria Piemontese

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$12.89
($64.45/kg) | No.: 4426
Delivery 1-3 Days
Salted caramel licorice scoops - Narr Chocolate

Salted caramel licorice scoops - Narr Chocolate

150g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.96
($39.73/kg) | No.: 4789
Delivery 1-3 Days
S-märke Salt Skum Licorice Foam

S-märke Salt Skum Licorice Foam

70g | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$1.79
($25.57/kg) | No.: 40010
Delivery 1-3 Days
S-märke Supersalt Licorice

S-märke Supersalt Licorice

80g | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$1.79
($22.38/kg) | No.: 40009
Delivery 1-3 Days
GEPA BIO Fairetta White Poppy Seed-Vanilla
Bio Fair Trade

GEPA BIO Fairetta White Poppy Seed-Vanilla

45g | 08.2027
★★★★★ ★★★★★ (4)
$2.11
($46.89/kg) | No.: 4274
Delivery 1-3 Days
Hot chocolate Cacao - Hardy
Neuheit New

Hot chocolate Cacao - Hardy

1,25 kg | 12.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.39
($25.91/kg) | No.: 40057
Delivery 1-3 Days
GEPA Fairetta Organic Hazelnut Nougat Milk Chocolate
Bio Fair Trade

GEPA Fairetta Organic Hazelnut Nougat Milk Chocolate

37,5g | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$1.74
($46.40/kg) | No.: 4785
Delivery 1-3 Days
GEPA BIO Chocolate Fleur de Sel Noir 100g bar
Bio Fair Trade

GEPA BIO Chocolate Fleur de Sel Noir 100g bar

100g | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.22
($42.20/kg) | No.: 4282
Delivery 1-3 Days
Wafer cone with pistachio filling - Messori

Wafer cone with pistachio filling - Messori

25g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$1.08
($43.20/kg) | No.: 4510
Delivery 1-3 Days
Fleur de Sel Caramel Marshmallows - BARU

Fleur de Sel Caramel Marshmallows - BARU

120g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.64
($80.33/kg) | No.: 4405
Delivery 1-3 Days
CHOC-O-LAIT Milk Chocolate Stick

CHOC-O-LAIT Milk Chocolate Stick

33g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$2.39
($72.42/kg) | No.: 1327
Delivery 1-3 Days