Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sweets

Our delicious accompaniments for coffee

Here you will find everything that makes life beautiful and sweet. Delicious Italian pastries, specialties such as tartufi and torrone, as well as high-quality organic sweets await you. Discover our wide selection of amaretti and cantuccini and treat yourself from time to time to a thick, creamy cocoa. Sugar and small, fine coffee accompaniments complete this sweet assortment.

197 Products

GEPA exquisite BIO Drinking Chocolate can
Bio Fair Trade

GEPA exquisite BIO Drinking Chocolate can

250g | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$6.49
($25.96/kg) | No.: 4218
Out of stock Unavailable
Salted liquorice - Lakritsfabriken

Salted liquorice - Lakritsfabriken

100g | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($42.20/kg) | No.: 4670
Out of stock Unavailable
Saltiest licorice in the world "Swedish bastards" - Haupt Lakrits

Saltiest licorice in the world "Swedish bastards" - Haupt Lakrits

250g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.98
($55.92/kg) | No.: 4662
Out of stock Unavailable
Amaretti (soft) raspberry - Falcone

Amaretti (soft) raspberry - Falcone

170g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($31.24/kg) | No.: 4233
Out of stock Unavailable
GEPA Organic Mascobado Whole Cane Sugar
Bio Fair Trade

GEPA Organic Mascobado Whole Cane Sugar

500g | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$5.53
($11.06/kg) | No.: 4304
Out of stock Unavailable
Sweet licorice pieces - Haupt Lakrits

Sweet licorice pieces - Haupt Lakrits

150g
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($71.47/kg) | No.: 4797
Out of stock Unavailable
Licorice balls "Fucking fabulous" - Haupt Lakrits

Licorice balls "Fucking fabulous" - Haupt Lakrits

250g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$14.63
($58.52/kg) | No.: 4663
Out of stock Unavailable
Salt for the Wicked - Lakritsfabriken

Salt for the Wicked - Lakritsfabriken

100g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$3.79
($37.90/kg) | No.: 4996
Out of stock Unavailable
Chocolate Ricciarelli - Nannini

Chocolate Ricciarelli - Nannini

250g | 08.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$15.06
($60.24/kg) | No.: 4105
Out of stock Unavailable
Nannini Ricciarelli with Almonds

Nannini Ricciarelli with Almonds

250g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (2)
$15.06
($60.24/kg) | No.: 4104
Out of stock Unavailable
Amaretti Amarettini (soft) lemon almond - Falcone

Amaretti Amarettini (soft) lemon almond - Falcone

170g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($31.24/kg) | No.: 4287
Out of stock Unavailable
Licorice "No Name" - Haupt Lakrits

Licorice "No Name" - Haupt Lakrits

250g | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.63
($58.52/kg) | No.: 4697
Out of stock Unavailable
Salty licorice pieces - Haupt Lakrits

Salty licorice pieces - Haupt Lakrits

150g
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($71.47/kg) | No.: 4796
Out of stock Unavailable
Chocolate and caramel licorice scoops - Narr Chocolate
Rainforest Alliance

Chocolate and caramel licorice scoops - Narr Chocolate

100g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$3.23
($32.30/kg) | No.: 4658
Out of stock Unavailable
Babbi Dolcetorta Pistachio

Babbi Dolcetorta Pistachio

250g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.10
($104.40/kg) | No.: 4792
Out of stock Unavailable
Chocolate Caramel Marshmallow Bar - BARU

Chocolate Caramel Marshmallow Bar - BARU

30g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.71
($90.33/kg) | No.: 4245
Out of stock Unavailable
Ricci with pistachios - Tumminello

Ricci with pistachios - Tumminello

220g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.46
($56.64/kg) | No.: 4643
Out of stock Unavailable
Chocolate-Coated Coffee Beans - Lollo Caffè

Chocolate-Coated Coffee Beans - Lollo Caffè

30g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (4)
$1.95
($65.00/kg) | No.: 4025
Out of stock Unavailable
Chocolate Cantucci - Tumminello

Chocolate Cantucci - Tumminello

270g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($39.70/kg) | No.: 4646
Out of stock Unavailable
Babbi Pistachio Collection

Babbi Pistachio Collection

227g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$28.39
($125.07/kg) | No.: 40036
Out of stock Unavailable