Skip to content

+49 40 822 4567 90

Babbi's Gourmet Products

Babbi, one of Italy's most renowned confectionery manufacturers, has an impressive history dating back to 1952. Founded by Attilio Babbi in the picturesque town of Cesena, the company has always remained true to its commitment to tradition, quality and innovation.

Babbi's philosophy lies in the art of confectionery, which is achieved through craftsmanship and the use of the highest quality ingredients. The brand is particularly well known for its delicious nougat specialities, rich in exceptional almonds and flavoured with honey. These traditional delicacies embody the artisan elegance and incomparable flavour that have made Babbi a pioneer in the world of Italian confectionery.

Over the years, Babbi has expanded its product range to include an ever wider range of the finest pralines, subtle chocolate creations and exquisite dessert sauces. Each product is the fruit of commitment and expertise handed down from generation to generation.


Learn more ↓

20 Products

Babbi Bonette Fondente

Babbi Bonette Fondente

180g | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$24.99
($138.83/kg) | No.: 40034
Delivery 1-3 Days
Babbi Chocolate Drink Classica

Babbi Chocolate Drink Classica

200g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.44
($42.20/kg) | No.: 40027
Delivery 1-3 Days
Classic Viennesi wafers - Babbi

Classic Viennesi wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.37
($96.85/kg) | No.: 4778
Delivery 1-3 Days
Babbini with pistachio cream - Babbi

Babbini with pistachio cream - Babbi

132g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.71
($81.14/kg) | No.: 4776
Delivery 1-3 Days
Babbi Viennesi Pistacchio

Babbi Viennesi Pistacchio

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.27
($113.50/kg) | No.: 40032
Delivery 1-3 Days
Viennese Wafers Classic (Viennesi) - Babbi

Viennese Wafers Classic (Viennesi) - Babbi

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$2.16
($108.00/kg) | No.: 4781
Delivery 1-3 Days
Pistachio wafers - Babbi

Pistachio wafers - Babbi

180g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.29
($79.39/kg) | No.: 4771
Delivery 1-3 Days
Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

200g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.37
($96.85/kg) | No.: 4777
Delivery 1-3 Days
Babbi Babbini Refillpack

Babbi Babbini Refillpack

1kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$85.25
($85.25/kg) | No.: 4780
Delivery 1-3 Days
Wafers Babbini in a box - Babbi

Wafers Babbini in a box - Babbi

500g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$44.47
($88.94/kg) | No.: 4774
Delivery 1-3 Days
Mixed wafers - Babbi

Mixed wafers - Babbi

180g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.29
($79.39/kg) | No.: 4772
Delivery 1-3 Days
Viennesi Fondente Wafers - Babbi

Viennesi Fondente Wafers - Babbi

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.16
($108.00/kg) | No.: 4611
Delivery 1-3 Days
Babbi Waferone Pistachio Display

Babbi Waferone Pistachio Display

720g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$48.58
($67.47/kg) | No.: 40028
Delivery 1-3 Days
Pistachio wafers (Viennesi) - Babbi

Pistachio wafers (Viennesi) - Babbi

200g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$20.44
($102.20/kg) | No.: 4779
Delivery 1-3 Days
Bonette Pistacchio - Babbi

Bonette Pistacchio - Babbi

180g | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$24.99
($138.83/kg) | No.: 40035
Delivery 1-3 Days
Mini mixed wafers - Babbi

Mini mixed wafers - Babbi

132g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.31
($100.83/kg) | No.: 4775
Delivery 1-3 Days
Babbi Viennesi Pistacchio Display

Babbi Viennesi Pistacchio Display

1,2 kg | 08.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.08
($90.07/kg) | No.: 40030
Delivery 1-3 Days
Viennesi Classico Display - Babbi

Viennesi Classico Display - Babbi

1,2 kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.08
($90.07/kg) | No.: 40029
Delivery 1-3 Days
Babbi Dolcetorta Pistachio

Babbi Dolcetorta Pistachio

250g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.07
($104.28/kg) | No.: 4792
Out of stock Unavailable
Babbi Pistachio Collection

Babbi Pistachio Collection

227g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$28.35
($124.89/kg) | No.: 40036
Out of stock Unavailable

Discover the sweet world of Babbi and be enchanted by the harmonious fusion of tradition and innovation. In our online shop you will find a carefully selected range of the best Babbi products to tickle your senses with Italian confectionery craftsmanship. Immerse yourself in the tasty world of Babbi and experience unforgettable delights for the palate, representing Italian confectionery at the highest level.