Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sweets

Our delicious accompaniments for coffee

Here you will find everything that makes life beautiful and sweet. Delicious Italian pastries, specialties such as tartufi and torrone, as well as high-quality organic sweets await you. Discover our wide selection of amaretti and cantuccini and treat yourself from time to time to a thick, creamy cocoa. Sugar and small, fine coffee accompaniments complete this sweet assortment.

197 Products

Pistachio wafers (Viennesi) - Babbi

Pistachio wafers (Viennesi) - Babbi

200g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$20.47
($102.35/kg) | No.: 4779
Delivery 1-3 Days
Amaretti (soft) almond 300 pieces - Falcone

Amaretti (soft) almond 300 pieces - Falcone

3,0 kg
★★★★★ ★★★★★ (0)
$46.47
($15.49/kg) | No.: 4997-1
Delivery 1-3 Days
Babbini with pistachio cream - Babbi

Babbini with pistachio cream - Babbi

132g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($81.21/kg) | No.: 4776
Delivery 1-3 Days
Pistachio wafers - Babbi

Pistachio wafers - Babbi

180g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.30
($79.44/kg) | No.: 4771
Delivery 1-3 Days
Nannini Cantuccini almonds

Nannini Cantuccini almonds

200g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.48
($37.40/kg) | No.: 4106
Delivery 1-3 Days
Babbi Viennesi Pistacchio

Babbi Viennesi Pistacchio

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.27
($113.50/kg) | No.: 40032
Delivery 1-3 Days
Dogliani Cantucci al Limone

Dogliani Cantucci al Limone

200g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.55
($42.75/kg) | No.: 4458
Delivery 1-3 Days
Antica Torroneria Piemontese - Truffles with pistachio and raspberry

Antica Torroneria Piemontese - Truffles with pistachio and raspberry

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$15.06
($75.30/kg) | No.: 4494
Delivery 1-3 Days
Amaretti (soft) pistachio 300 pieces - Falcone

Amaretti (soft) pistachio 300 pieces - Falcone

3,0 kg
★★★★★ ★★★★★ (2)
$48.64
($16.21/kg) | No.: 4993-1
Delivery 1-3 Days
Pistachio Praline Truffles - La Praline

Pistachio Praline Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4795
Delivery 1-3 Days
Cantucci almond 300 pieces - Falcone

Cantucci almond 300 pieces - Falcone

2,4 kg
★★★★★ ★★★★★ (1)
$35.64
($14.85/kg) | No.: 4990-1
Delivery 1-3 Days
Cantucci chocolate 300 pieces - Falcone

Cantucci chocolate 300 pieces - Falcone

2,4 kg
★★★★★ ★★★★★ (1)
$35.64
($14.85/kg) | No.: 4992-1
Delivery 1-3 Days
Chili Praline Truffles - La Praline

Chili Praline Truffles - La Praline

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4601
Delivery 1-3 Days
Truffles Mix - Antica Torroneria Piemontese

Truffles Mix - Antica Torroneria Piemontese

85g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$8.55
($100.59/kg) | No.: 4313
Delivery 1-3 Days
Tartufi box (chocolate truffles) - Antica Torroneria

Tartufi box (chocolate truffles) - Antica Torroneria

400g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$38.89
($97.23/kg) | No.: 4451
Delivery 1-3 Days
Dogliani Cantucci al Cioccolato

Dogliani Cantucci al Cioccolato

200g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.55
($42.75/kg) | No.: 4456
Delivery 1-3 Days
Coconut Truffles - Antica Torroneria Piemontese

Coconut Truffles - Antica Torroneria Piemontese

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.89
($64.45/kg) | No.: 4425
Delivery 1-3 Days
Hazelnut Praline Truffles - La Praline

Hazelnut Praline Truffles - La Praline

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4442
Delivery 1-3 Days
Truffles with caramelised hazelnuts - Antica Torroneria Piemontese

Truffles with caramelised hazelnuts - Antica Torroneria Piemontese

200g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.89
($64.45/kg) | No.: 4449
Delivery 1-3 Days
Praline Truffles with Sea Salt - La Praline

Praline Truffles with Sea Salt - La Praline

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4400
Delivery 1-3 Days