Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sweets

Our delicious accompaniments for coffee

Here you will find everything that makes life beautiful and sweet. Delicious Italian pastries, specialties such as tartufi and torrone, as well as high-quality organic sweets await you. Discover our wide selection of amaretti and cantuccini and treat yourself from time to time to a thick, creamy cocoa. Sugar and small, fine coffee accompaniments complete this sweet assortment.

197 Products

Mixed Sweet and White (Dolce e Bianco) Truffles - Antica Torroneria Piemontese

Mixed Sweet and White (Dolce e Bianco) Truffles - Antica Torroneria Piemontese

125g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.81
($94.48/kg) | No.: 4315
Delivery 1-3 Days
Soft nougat No. 3 Hazelnuts and almonds - Antica Torroneria Piemontese

Soft nougat No. 3 Hazelnuts and almonds - Antica Torroneria Piemontese

80g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.04
($88.00/kg) | No.: 4467
Delivery 1-3 Days
Passalacqua brown cane sugar 5kg

Passalacqua brown cane sugar 5kg

5,0 kg
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.56
($4.31/kg) | No.: 4793
Delivery 1-3 Days
Antica Torroneria Piemontese Truffle Stracciatella Bag

Antica Torroneria Piemontese Truffle Stracciatella Bag

200g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.89
($64.45/kg) | No.: 4429
Delivery 1-3 Days
Tartufini Mix - Antica

Tartufini Mix - Antica

140g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.89
($92.07/kg) | No.: 4307
Delivery 1-3 Days
GEPA BIO Chocolate Cafe Blanc
Bio Fair Trade

GEPA BIO Chocolate Cafe Blanc

100g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($42.20/kg) | No.: 4231
Delivery 1-3 Days
Aseli Crocodile & Mouse Duo Foam Sugar Figures

Aseli Crocodile & Mouse Duo Foam Sugar Figures

21g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$1.26
($60.00/kg) | No.: 40007
Delivery 1-3 Days
GEPA BIO chocolate Fleur de Sel
Bio Fair Trade

GEPA BIO chocolate Fleur de Sel

100g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.22
($42.20/kg) | No.: 4229
Delivery 1-3 Days
Classic Viennesi wafers - Babbi

Classic Viennesi wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.39
($96.95/kg) | No.: 4778
Delivery 1-3 Days
Almond and white chocolate truffles - Antica Torroneria Piemontese

Almond and white chocolate truffles - Antica Torroneria Piemontese

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.98
($69.90/kg) | No.: 40025
Delivery 1-3 Days
Spicy and salty liquorice - Klepper & Klepper

Spicy and salty liquorice - Klepper & Klepper

200g | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.85
($29.25/kg) | No.: 4706
Delivery 1-3 Days
Coffee beans in dark chocolate - Caffe New York

Coffee beans in dark chocolate - Caffe New York

150g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.04
($46.93/kg) | No.: 4146
Delivery 1-3 Days
Viennesi Fondente Wafers - Babbi

Viennesi Fondente Wafers - Babbi

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.17
($108.50/kg) | No.: 4611
Delivery 1-3 Days
GEPA milk BIO chocolate Mascobado
Bio Fair Trade

GEPA milk BIO chocolate Mascobado

100g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.01
($40.10/kg) | No.: 4226
Delivery 1-3 Days
Dogliani Cantucci all' Anice

Dogliani Cantucci all' Anice

200g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($42.75/kg) | No.: 4457
Delivery 1-3 Days
Messori - Chocolate Wafer with Caramel

Messori - Chocolate Wafer with Caramel

25g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$1.08
($43.20/kg) | No.: 4248
Delivery 1-3 Days
Pistachio and white chocolate truffles - Antica Torroneria Piemontese

Pistachio and white chocolate truffles - Antica Torroneria Piemontese

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$15.06
($75.30/kg) | No.: 4329
Delivery 1-3 Days
GEPA white BIO chocolate Mascobado
Bio Fair Trade

GEPA white BIO chocolate Mascobado

100g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$3.89
($38.90/kg) | No.: 4224
Delivery 1-3 Days
Truffles Panna Cotta - Antica Torroneria Piemontese

Truffles Panna Cotta - Antica Torroneria Piemontese

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.89
($64.45/kg) | No.: 4427
Delivery 1-3 Days
Salted Caramel Praline Truffles - La Praline

Salted Caramel Praline Truffles - La Praline

100g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.76
($47.60/kg) | No.: 4788
Delivery 1-3 Days