Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sweets

Our delicious accompaniments for coffee

Here you will find everything that makes life beautiful and sweet. Delicious Italian pastries, specialties such as tartufi and torrone, as well as high-quality organic sweets await you. Discover our wide selection of amaretti and cantuccini and treat yourself from time to time to a thick, creamy cocoa. Sugar and small, fine coffee accompaniments complete this sweet assortment.

197 Products

Dogliani Cantucci alle Mandorle (Italian Almond Biscuits)

Dogliani Cantucci alle Mandorle (Italian Almond Biscuits)

300g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$9.19
($30.63/kg) | No.: 4454
Delivery 1-3 Days
Orange Praline Truffles - La Praline

Orange Praline Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4444
Delivery 1-3 Days
Truffles with Amaretti - Antica Torroneria Piemontese

Truffles with Amaretti - Antica Torroneria Piemontese

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.87
($64.35/kg) | No.: 4330
Delivery 1-3 Days
Peppermint Praline Truffles - La Praline

Peppermint Praline Truffles - La Praline

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4603
Delivery 1-3 Days
Truffles Pralinato - Antica Torroneria Piemontese

Truffles Pralinato - Antica Torroneria Piemontese

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.87
($64.35/kg) | No.: 4424
Delivery 1-3 Days
Cantucci Cantuccini almond - Falcone

Cantucci Cantuccini almond - Falcone

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.87
($24.35/kg) | No.: 4285
Delivery 1-3 Days
Antica Tartufino Extranero 200g

Antica Tartufino Extranero 200g

200g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.87
($64.35/kg) | No.: 4331
Delivery 1-3 Days
Dogliani Cantucci Nocciola (Italian hazelnut biscuits)

Dogliani Cantucci Nocciola (Italian hazelnut biscuits)

200g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($42.70/kg) | No.: 4455
Delivery 1-3 Days
Bonette Pistacchio - Babbi

Bonette Pistacchio - Babbi

180g | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.00
($138.89/kg) | No.: 40035
Delivery 1-3 Days
Aseli Giant Mouse Duo Foam Sugar Figures

Aseli Giant Mouse Duo Foam Sugar Figures

21g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$1.26
($60.00/kg) | No.: 40008
Delivery 1-3 Days
Antica Torroneria Piemontese - Sweet Truffle

Antica Torroneria Piemontese - Sweet Truffle

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.87
($64.35/kg) | No.: 4423
Delivery 1-3 Days
Licorice Truffles - La Praline

Licorice Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4445
Delivery 1-3 Days
Pistachio biscuits - Antica Torroneria Piemontese

Pistachio biscuits - Antica Torroneria Piemontese

200g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.45
($62.25/kg) | No.: 4452
Delivery 1-3 Days
Salty Caramel Praline Truffles - La Praline

Salty Caramel Praline Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4602
Delivery 1-3 Days
Black truffles 70% cocoa - Antica Torroneria Piemontese

Black truffles 70% cocoa - Antica Torroneria Piemontese

200g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.87
($64.35/kg) | No.: 4488
Delivery 1-3 Days
Coffee beans with milk chocolate - Caffe New York

Coffee beans with milk chocolate - Caffe New York

150g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.03
($46.87/kg) | No.: 4050
Delivery 1-3 Days
Amaretti almond - Jewelry Can - Virginia

Amaretti almond - Jewelry Can - Virginia

200g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$17.21
($86.05/kg) | No.: 4266
Delivery 1-3 Days
Citrus truffles - Antica Torroneria Piemontese

Citrus truffles - Antica Torroneria Piemontese

200g | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.87
($64.35/kg) | No.: 4489
Delivery 1-3 Days
Babbi Viennesi Pistacchio Display

Babbi Viennesi Pistacchio Display

1,2 kg | 08.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.09
($90.08/kg) | No.: 40030
Delivery 1-3 Days
Cappuccino Truffles - Antica Torroneria Piemontese

Cappuccino Truffles - Antica Torroneria Piemontese

200g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.87
($64.35/kg) | No.: 4332
Delivery 1-3 Days