Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sweets

Our delicious accompaniments for coffee

Here you will find everything that makes life beautiful and sweet. Delicious Italian pastries, specialties such as tartufi and torrone, as well as high-quality organic sweets await you. Discover our wide selection of amaretti and cantuccini and treat yourself from time to time to a thick, creamy cocoa. Sugar and small, fine coffee accompaniments complete this sweet assortment.

197 Products

Cantucci Cantuccini chocolate 1kg - Falcone

Cantucci Cantuccini chocolate 1kg - Falcone

1kg | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$17.23
($17.23/kg) | No.: 4184
Delivery 1-3 Days
Classic Praline Truffles - La Praline

Classic Praline Truffles - La Praline

100g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.76
($47.60/kg) | No.: 4666
Delivery 1-3 Days
Cantucci Cantuccini cranberry 1kg - Falcone

Cantucci Cantuccini cranberry 1kg - Falcone

1kg | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$17.23
($17.23/kg) | No.: 4186
Delivery 1-3 Days
Viennese Wafers Classic (Viennesi) - Babbi

Viennese Wafers Classic (Viennesi) - Babbi

20g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$2.17
($108.50/kg) | No.: 4781
Delivery 1-3 Days
Soft nougat No. 2 Almonds and pistachios - Antica Torroneria Piemontese

Soft nougat No. 2 Almonds and pistachios - Antica Torroneria Piemontese

80g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.04
($88.00/kg) | No.: 4466
Delivery 1-3 Days
Kolsvart Smoked Liquorice Fish

Kolsvart Smoked Liquorice Fish

120g | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.85
($48.75/kg) | No.: 40021
Delivery 1-3 Days
Truffles with pistachios and white chocolate - Antica Torroneria Piemontese

Truffles with pistachios and white chocolate - Antica Torroneria Piemontese

150g | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($71.47/kg) | No.: 4491
Delivery 1-3 Days
Dark Chocolate-Covered Coffee Beans - Sant Eustachio

Dark Chocolate-Covered Coffee Beans - Sant Eustachio

100g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.48
($74.80/kg) | No.: 4192
Delivery 1-3 Days
Chocolate Praline Truffles - La Praline

Chocolate Praline Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4446
Delivery 1-3 Days
Pralines with hazelnuts and salted caramel - Antica Torroneria Piemontese

Pralines with hazelnuts and salted caramel - Antica Torroneria Piemontese

150g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($71.47/kg) | No.: 4490
Delivery 1-3 Days
Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.39
($96.95/kg) | No.: 4777
Delivery 1-3 Days
Caramel and hazelnut truffles - Antica Torroneria Piemontese

Caramel and hazelnut truffles - Antica Torroneria Piemontese

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.89
($64.45/kg) | No.: 4439
Delivery 1-3 Days
GEPA Organic Chocolate Salty Caramel
Bio Fair Trade

GEPA Organic Chocolate Salty Caramel

80g | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.98
($62.25/kg) | No.: 4418
Delivery 1-3 Days
GEPA BIO Chocolate Espresso Caramel 100g bar
Bio Fair Trade

GEPA BIO Chocolate Espresso Caramel 100g bar

100g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.22
($42.20/kg) | No.: 4230
Delivery 1-3 Days
Dark Chocolate & Almond Truffles - Antica Torroneria Piemontese

Dark Chocolate & Almond Truffles - Antica Torroneria Piemontese

200g | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.98
($69.90/kg) | No.: 40024
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio Coffee Beans with Chocolate - Gift Box

Sant Eustachio Coffee Beans with Chocolate - Gift Box

100g | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.48
($74.80/kg) | No.: 40044
Delivery 1-3 Days
Cantucci pistachio and ceder - Falcone

Cantucci pistachio and ceder - Falcone

180g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (3)
$4.88
($27.11/kg) | No.: 4279
Delivery 1-3 Days
Hot chocolate Cacao Vanille - Monbana

Hot chocolate Cacao Vanille - Monbana

250g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1316
Delivery 1-3 Days
S-märke Supersour Candy

S-märke Supersour Candy

80g | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.01
($25.13/kg) | No.: 40019
Delivery 1-3 Days
Hot chocolate Tresor - Monbana

Hot chocolate Tresor - Monbana

250g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1333
Delivery 1-3 Days