Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sweets

Our delicious accompaniments for coffee

Here you will find everything that makes life beautiful and sweet. Delicious Italian pastries, specialties such as tartufi and torrone, as well as high-quality organic sweets await you. Discover our wide selection of amaretti and cantuccini and treat yourself from time to time to a thick, creamy cocoa. Sugar and small, fine coffee accompaniments complete this sweet assortment.

197 Products

Antica Torroneria Tartufini

Antica Torroneria Tartufini

140g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$15.06
($107.57/kg) | No.: 4433
Delivery 1-3 Days
Messori - Chocolate Wafer Nougat Hazelnut

Messori - Chocolate Wafer Nougat Hazelnut

25g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$1.08
($43.20/kg) | No.: 4240
Delivery 1-3 Days
Praline Truffles Cacao - La Praline

Praline Truffles Cacao - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4631
Delivery 1-3 Days
GEPA Fairetta Organic Quinoa Crisp Milk Chocolate
Bio Fair Trade

GEPA Fairetta Organic Quinoa Crisp Milk Chocolate

45g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.11
($46.89/kg) | No.: 4783
Delivery 1-3 Days
Babbi Waferone Pistachio Display

Babbi Waferone Pistachio Display

720g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$48.64
($67.56/kg) | No.: 40028
Delivery 1-3 Days
Chocolate Espresso beans Bio - GEPA
Bio Fair Trade

Chocolate Espresso beans Bio - GEPA

100g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$5.63
($56.30/kg) | No.: 4306
Delivery 1-3 Days
Chocolate Marshmallow Mix - BARU

Chocolate Marshmallow Mix - BARU

111g | 12.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.64
($86.85/kg) | No.: 4403
Delivery 1-3 Days
Sea Salt Praline Truffles - La Praline

Sea Salt Praline Truffles - La Praline

100g | 08.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.76
($47.60/kg) | No.: 4665
Delivery 1-3 Days
"The Salted Caramel" Liquorice, caramel and sea salt balls - Haupt Lakrits

"The Salted Caramel" Liquorice, caramel and sea salt balls - Haupt Lakrits

250g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.63
($58.52/kg) | No.: 4659
Delivery 1-3 Days
Viennesi Classico Display - Babbi

Viennesi Classico Display - Babbi

1,2 kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.22
($90.18/kg) | No.: 40029
Delivery 1-3 Days
Bio Fairetta Milk Chocolate Honey-Almonds - GEPA
Bio Fair Trade

Bio Fairetta Milk Chocolate Honey-Almonds - GEPA

45g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.11
($46.89/kg) | No.: 4784
Delivery 1-3 Days
S-märke Sour Chews

S-märke Sour Chews

70g | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.27
($32.43/kg) | No.: 40018
Delivery 1-3 Days
Milk Chocolate Marshmellows - BARU

Milk Chocolate Marshmellows - BARU

120g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.64
($80.33/kg) | No.: 4402
Delivery 1-3 Days
Crispy salted caramel bar - Broderick's

Crispy salted caramel bar - Broderick's

50g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.39
($47.80/kg) | No.: 4336
Delivery 1-3 Days
Mini mixed wafers - Babbi

Mini mixed wafers - Babbi

132g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.33
($100.98/kg) | No.: 4775
Delivery 1-3 Days
CHOC-O-LAIT Dark Chocolate Stick

CHOC-O-LAIT Dark Chocolate Stick

33g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$2.39
($72.42/kg) | No.: 1154
Delivery 1-3 Days
Hot chocolate Cacao Caramel - Monbana

Hot chocolate Cacao Caramel - Monbana

250g | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1322
Delivery 1-3 Days
CHOC-O-LAIT - Salted Caramel

CHOC-O-LAIT - Salted Caramel

33g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$2.39
($72.42/kg) | No.: 4249
Delivery 1-3 Days
Hot chocolate Cacao Orange - Monbana

Hot chocolate Cacao Orange - Monbana

250g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1318
Delivery 1-3 Days
White chocolate bar with Earl Grey tea - GEPA Organic
Bio Fair Trade

White chocolate bar with Earl Grey tea - GEPA Organic

80g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($52.75/kg) | No.: 4416
Delivery 1-3 Days