Skip to content

+49 40 822 4567 90

Kaffeeberatung

Kaffeeberatung

216 Products

Golden Brasil 1961 ORGANIC
Bio Gold Medal

Golden Brasil 1961 ORGANIC

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.62
($38.48/kg) | No.: 10899
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO BLU - Caffè Barbaro

ESE Pods ESPRESSO BLU - Caffè Barbaro

140 pcs | ESE Pods | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$35.54
($33.85/kg) | No.: 10405
Delivery 1-3 Days
Quarta Caffè BAROCCO
Röstfrisch Freshly roasted

Quarta Caffè BAROCCO

250g | Ground Coffee | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.71
($38.84/kg) | No.: 10280
Delivery 1-3 Days
HARDY Europa Nespresso®* compatible capsules
Röstfrisch Freshly roasted

HARDY Europa Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.21
($84.20/kg) | No.: 1931
Delivery 1-3 Days
Oro Caffè CREMOSO
Röstfrisch Freshly roasted

Oro Caffè CREMOSO

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.30
($32.30/kg) | No.: 10647
Delivery 1-3 Days
Lollo Caffè GRAN CUVÉE Nespresso®* compatible capsules

Lollo Caffè GRAN CUVÉE Nespresso®* compatible capsules

100 pcs | Capsule | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$29.06
($58.12/kg) | No.: 10340
Delivery 1-3 Days
Caffè Trucillo SPECIAL BAR

Caffè Trucillo SPECIAL BAR

1kg | Whole Bean | 05.2029
★★★★★ ★★★★★ (1)
$33.38
($33.38/kg) | No.: 1113
Delivery 1-3 Days
Andraschko BUENA VISTA PRIMÈRO
Röstfrisch Freshly roasted

Andraschko BUENA VISTA PRIMÈRO

1kg | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$57.15
($57.15/kg) | No.: 10268
Delivery 1-3 Days
ESE Pods DECAFFEINATED - Caffè Moka Efti

ESE Pods DECAFFEINATED - Caffè Moka Efti

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.46
($49.23/kg) | No.: 10147
Delivery 1-3 Days
Golden Brasil GOLDEN EXCELSO

Golden Brasil GOLDEN EXCELSO

250g | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.53
($34.12/kg) | No.: 10900
Delivery 1-3 Days
Caffè Barbaro ORO
Bundle Bundle

Caffè Barbaro ORO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$26.90
($26.90/kg) | No.: 10393
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti Decaffeinated

Caffè Moka Efti Decaffeinated

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.69
($42.76/kg) | No.: 10128
Delivery 1-3 Days
ESE Pods BLACK SELECTION - Golden Brasil

ESE Pods BLACK SELECTION - Golden Brasil

150 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.30
($28.71/kg) | No.: 10779
Delivery 1-3 Days
ESE Pods BAR VERDE - Caffè Moka Efti

ESE Pods BAR VERDE - Caffè Moka Efti

100 pcs | ESE Pods | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.30
($46.14/kg) | No.: 10146
Delivery 1-3 Days
Dersut Caffè MARRONE

Dersut Caffè MARRONE

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.90
($26.90/kg) | No.: 10681
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio DECAFFEINATED

Sant Eustachio DECAFFEINATED

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.43
($49.72/kg) | No.: 1919
Delivery 1-3 Days
Verpackung für Lollo Koffeinfreie Pads

ESE Pods DECAFFEINATED - Lollo Caffè

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$26.90
($35.87/kg) | No.: 10149
Delivery 1-3 Days
Caffè Barbaro ARABICA CIOCCOLATO

Caffè Barbaro ARABICA CIOCCOLATO

125g | Ground Coffee | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.21
($33.68/kg) | No.: 10474
Delivery 1-3 Days
Andraschko BUENA VISTA PRIMÈRO
Röstfrisch Freshly roasted

Andraschko BUENA VISTA PRIMÈRO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$12.43
($49.72/kg) | No.: 10269
Delivery 1-3 Days
Caffè Cortese ESPRESSO BAR

Caffè Cortese ESPRESSO BAR

250g | Whole Bean | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$6.59
($26.36/kg) | No.: 10546
Delivery 1-3 Days