Skip to content

+49 40 822 4567 90

Kaffeeberatung

Kaffeeberatung

216 Products

Caffè Trucillo GRAN BAR

Caffè Trucillo GRAN BAR

1kg | Whole Bean | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (1)
$29.71 $34.03 12%
($29.71/kg) | No.: 10699
Delivery 1-3 Days
GOLDEN DUO tasting pack
Gold Medal

GOLDEN DUO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$59.31 $64.60 8%
($29.66/kg) | No.: 1110
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio FILTRO

Sant Eustachio FILTRO

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$12.43
($49.72/kg) | No.: 1581
Delivery 1-3 Days
ESE Pods COLONIALE - La Genovese

ESE Pods COLONIALE - La Genovese

25 pcs | ESE Pods | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.53
($48.74/kg) | No.: 10293
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio ESPRESSO

Sant Eustachio ESPRESSO

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$12.43
($49.72/kg) | No.: 1580
Delivery 1-3 Days
Carroux DECAFFEINATED ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted

Carroux DECAFFEINATED ESPRESSO

500g | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.34
($38.68/kg) | No.: 1105
Delivery 1-3 Days
ESE Pods GUSTO INTENSO - Quarta Caffè

ESE Pods GUSTO INTENSO - Quarta Caffè

150 pcs | ESE Pods | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$54.98
($52.36/kg) | No.: 10590
Delivery 1-3 Days
Andraschko BAR ITALIA 1kg
Röstfrisch Freshly roasted

Andraschko BAR ITALIA 1kg

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.70
($37.70/kg) | No.: 10245
Delivery 1-3 Days
Mokaffe ESPRESSO SPEZIALE

Mokaffe ESPRESSO SPEZIALE

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$23.22
($23.22/kg) | No.: 10428
Delivery 1-3 Days
Quarta Caffè Avio
Röstfrisch Freshly roasted

Quarta Caffè Avio

1kg | Whole Bean | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.46
($34.46/kg) | No.: 10731
Delivery 1-3 Days
Oro Caffè SPRINGTIME DECAFFEINATO

Oro Caffè SPRINGTIME DECAFFEINATO

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$19.99
($39.98/kg) | No.: 10648
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ORO ESPRESSO - Lollo Caffe

ESE Pods ORO ESPRESSO - Lollo Caffe

100 pcs | ESE Pods | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.90
($35.87/kg) | No.: 10336
Delivery 1-3 Days
Caffè Trucillo GRAN CAFFÈ
Espresso Italiano

Caffè Trucillo GRAN CAFFÈ

1kg | Whole Bean | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (3)
$35.54
($35.54/kg) | No.: 10635
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DECAFFEINATED

Caffè Moka Efti DECAFFEINATED

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.69
($42.76/kg) | No.: 10129
Delivery 1-3 Days
ESE Pods GIUBILEO (in bulk) - Mondicaffè EM
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods GIUBILEO (in bulk) - Mondicaffè EM

20 pcs | ESE Pods | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.62
($68.71/kg) | No.: 10902
Delivery 1-3 Days
Lollo Caffè ORO Nespresso®* compatible capsules

Lollo Caffè ORO Nespresso®* compatible capsules

100 pcs | Capsule | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$25.82
($51.64/kg) | No.: 10339
Delivery 1-3 Days
Mokaffé SUPERMOKA

Mokaffé SUPERMOKA

1kg | Whole Bean | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$36.62
($36.62/kg) | No.: 10427
Delivery 1-3 Days
La Genovese COLONIALE
Röstfrisch Freshly roasted

La Genovese COLONIALE

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.53
($34.12/kg) | No.: 10954
Delivery 1-3 Days
Trucillo Caffè MOKA SALEMO

Trucillo Caffè MOKA SALEMO

1kg | Whole Bean | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (1)
$22.57
($22.57/kg) | No.: 1112
Delivery 1-3 Days
Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$59.31
($59.31/kg) | No.: 1242
Delivery 1-3 Days