Skip to content

+49 40 822 4567 90

Kaffeeberatung

Kaffeeberatung

216 Products

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$15.02
($60.08/kg) | No.: 1243
Out of stock Unavailable
Caffè Cortese Oro Bar
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Cortese Oro Bar

250g | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$6.37
($25.48/kg) | No.: 10548
Out of stock Unavailable
Caffè Barbaro MOKA NOCCIOLA

Caffè Barbaro MOKA NOCCIOLA

125g | Ground Coffee | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.21
($33.68/kg) | No.: 10473
Out of stock Unavailable
Capsules Lollo Caffè TERRA Nespresso® compatible

Capsules Lollo Caffè TERRA Nespresso® compatible

10 pcs | Capsule | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$3.23
($58.73/kg) | No.: 1883
Out of stock Unavailable
Caffè Trucillo CREMA BAR

Caffè Trucillo CREMA BAR

1kg | Whole Bean | 05.2029
★★★★★ ★★★★★ (2)
$29.07
($29.07/kg) | No.: 10636
Out of stock Unavailable
Caffè Trucillo GUSTO BAR

Caffè Trucillo GUSTO BAR

1kg | Whole Bean | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (3)
$28.65
($28.65/kg) | No.: 10732
Out of stock Unavailable
Di Giampaolo LIBECCIO
Espresso Italiano

Di Giampaolo LIBECCIO

250g | Whole Bean | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 10550
Out of stock Unavailable
Sant Eustachio GRANI
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio GRANI

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.78
($47.12/kg) | No.: 11425
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè RISTOBAR

Marziali Caffè RISTOBAR

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.62
($38.48/kg) | No.: 1247
Out of stock Unavailable
Toraldo AROMATICA Nespresso®* Compatible Capsules

Toraldo AROMATICA Nespresso®* Compatible Capsules

100 pcs | Capsule | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$33.40
($60.73/kg) | No.: 10717
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè GRAN CREMA

Marziali Caffè GRAN CREMA

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.33 $9.18 52%
($17.32/kg) | No.: 1248
Out of stock Unavailable
MARZIALI CAFFÈ tasting pack

MARZIALI CAFFÈ tasting pack

750g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.48
($35.31/kg) | No.: 10095
Out of stock Unavailable
Mondicaffè GIUBILEO ES
Specialty Coffee Association

Mondicaffè GIUBILEO ES

375g | Whole Bean | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$13.95
($37.20/kg) | No.: 10842
Out of stock Unavailable
Mondicaffè ESPRESSO FULL BODY
Specialty Coffee Association

Mondicaffè ESPRESSO FULL BODY

375g | Whole Bean | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.78
($31.41/kg) | No.: 10844
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè OROBAR MOKA
Gold Medal

Marziali Caffè OROBAR MOKA

250g | Ground Coffee | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.78
($47.12/kg) | No.: 1245
Out of stock Unavailable
MONDICAFFÈ 4 x 1 Kg tasting pack

MONDICAFFÈ 4 x 1 Kg tasting pack

4,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$107.54
($26.89/kg) | No.: 10862
Out of stock Unavailable