Skip to content

+49 40 822 4567 90

Kaffeeberatung

Kaffeeberatung

216 Products

Quarta Caffè AVIO ORO

Quarta Caffè AVIO ORO

500g | Whole Bean | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$13.94
($27.88/kg) | No.: 10274
Out of stock Unavailable
Mondicaffè THE BOCS
Röstfrisch Freshly roasted

Mondicaffè THE BOCS

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (6)
$35.54
($35.54/kg) | No.: 10750
Out of stock Unavailable
ESE Pods SUBLIME - Caffè Cortese

ESE Pods SUBLIME - Caffè Cortese

25 pcs | ESE Pods | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.62
($53.44/kg) | No.: 10264
Out of stock Unavailable
Golden Brasil 1961 ORGANIC
Bundle Bundle
Bio Gold Medal

Golden Brasil 1961 ORGANIC

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.30
($32.30/kg) | No.: 10898
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè OROBAR
Gold Medal

Marziali Caffè OROBAR

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$34.46
($34.46/kg) | No.: 1237
Out of stock Unavailable
ESE Pods 100% ARABICA - Caffè Moka Efti

ESE Pods 100% ARABICA - Caffè Moka Efti

30 pcs | ESE Pods | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$15.01
($71.48/kg) | No.: 10982
Out of stock Unavailable
ESE Pods NOCCIOLA - Caffè Barbaro

ESE Pods NOCCIOLA - Caffè Barbaro

15 pcs | ESE Pods | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$4.87
($43.29/kg) | No.: 10892
Out of stock Unavailable
Caffè Martella Maximum Class
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Martella Maximum Class

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.53
($34.12/kg) | No.: 1151
Out of stock Unavailable
Golden Brasil GOLDEN BLACK

Golden Brasil GOLDEN BLACK

250g | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.53
($34.12/kg) | No.: 10217
Out of stock Unavailable
ESE Pods EXTRA BAR LUNGO (100 pcs) - Caffè Moka Efti

ESE Pods EXTRA BAR LUNGO (100 pcs) - Caffè Moka Efti

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.30
($46.14/kg) | No.: 10111
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè GRAN CREMA

Marziali Caffè GRAN CREMA

1kg | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$27.98
($27.98/kg) | No.: 1239
Out of stock Unavailable
Sant Eustachio GRANI

Sant Eustachio GRANI

250g | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$12.43
($49.72/kg) | No.: 1579
Out of stock Unavailable
Nurri 100% NAPOLETANO

Nurri 100% NAPOLETANO

250g | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.62
($38.48/kg) | No.: 10506
Out of stock Unavailable
Caffè Cortese ORO BAR
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Cortese ORO BAR

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$26.90
($26.90/kg) | No.: 10922
Out of stock Unavailable
Caffè Borbone NOBILE

Caffè Borbone NOBILE

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.50
($21.50/kg) | No.: 10825
Out of stock Unavailable
Carroux FILTER COFFEE CREMA

Carroux FILTER COFFEE CREMA

70g | Ground Coffee | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$3.02
($43.14/kg) | No.: 1099
Out of stock Unavailable
La Genovese ORO Nespresso®*-compatible capsules

La Genovese ORO Nespresso®*-compatible capsules

10 pcs | Capsule | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$5.29
($101.73/kg) | No.: 10237
Out of stock Unavailable
Diemme ROSSO

Diemme ROSSO

1kg | Whole Bean | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$28.95
($28.95/kg) | No.: 1746
Out of stock Unavailable
Caffè Martella BIO (Organic)
Röstfrisch Freshly roasted
Bio

Caffè Martella BIO (Organic)

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.46
($34.46/kg) | No.: 10118
Out of stock Unavailable
Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$31.22
($31.22/kg) | No.: 10639
Out of stock Unavailable