Skip to content

+49 40 822 4567 90

Kaffeeberatung

Kaffeeberatung

216 Products

ESE Pods ORO - Caffè Barbaro

ESE Pods ORO - Caffè Barbaro

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.06
($38.75/kg) | No.: 10400
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio GRANI
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio GRANI

500g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.50
($43.00/kg) | No.: 11424
Delivery 1-3 Days
Tazpresso BIO
Bio Fair Trade

Tazpresso BIO

250g | Ground Coffee | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.53
($34.12/kg) | No.: 1710
Delivery 1-3 Days
Caffè Trucillo MIX BAR

Caffè Trucillo MIX BAR

1kg | Whole Bean | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (2)
$27.98
($27.98/kg) | No.: 10637
Delivery 1-3 Days
Mondicaffè ESPRESSO FULL BODY
Röstfrisch Freshly roasted
Specialty Coffee Association

Mondicaffè ESPRESSO FULL BODY

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.06
($29.06/kg) | No.: 10843
Delivery 1-3 Days
Caffè Trucillo 100% ARABICA

Caffè Trucillo 100% ARABICA

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$37.70
($37.70/kg) | No.: 10634
Delivery 1-3 Days
Mondicaffè ESPRESSO ES
Röstfrisch Freshly roasted
Specialty Coffee Association

Mondicaffè ESPRESSO ES

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$33.38
($33.38/kg) | No.: 10841
Delivery 1-3 Days
ESE Pods Caffè Trucillo Il MIO Caffè Classico

ESE Pods Caffè Trucillo Il MIO Caffè Classico

50 pcs | ESE Pods | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (1)
$16.10
($46.00/kg) | No.: 10733
Delivery 1-3 Days
Andraschko BAR ITALIA
Röstfrisch Freshly roasted

Andraschko BAR ITALIA

250g | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.18
($36.72/kg) | No.: 10246
Delivery 1-3 Days
Toraldo CLASSICA Nespresso®* Compatible Capsules

Toraldo CLASSICA Nespresso®* Compatible Capsules

100 pcs | Capsule | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.30
($58.73/kg) | No.: 10718
Delivery 1-3 Days
Quarta Caffè Rossa
Röstfrisch Freshly roasted

Quarta Caffè Rossa

500g | Ground Coffee | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.39
($20.78/kg) | No.: 11437
Delivery 1-3 Days
Toraldo GOURMET Nespresso®* Compatible Capsules

Toraldo GOURMET Nespresso®* Compatible Capsules

100 pcs | Capsule | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$33.38
($60.69/kg) | No.: 10716
Delivery 1-3 Days
HARDY Milano Nespresso®* compatible capsules

HARDY Milano Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.21
($84.20/kg) | No.: 1932
Delivery 1-3 Days
Club Kave ESPRESSO
Espresso Italiano

Club Kave ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 05.2029
★★★★★ ★★★★★ (0)
$39.87 $43.10 7%
($39.87/kg) | No.: 11444
Delivery 1-3 Days
Caffè Martella MAXIMUM CLASS (GROUND)

Caffè Martella MAXIMUM CLASS (GROUND)

250g | Ground Coffee | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.53
($34.12/kg) | No.: 1643
Delivery 1-3 Days
Carroux Caffee Crema Organic
Bio

Carroux Caffee Crema Organic

500g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$20.96
($41.92/kg) | No.: 11435
Delivery 1-3 Days
Hardy America Filter Coffee

Hardy America Filter Coffee

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.62
($38.48/kg) | No.: 11443
Delivery 1-3 Days
DI GIAMPAOLO tasting pack

DI GIAMPAOLO tasting pack

4,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$128.76
($32.19/kg) | No.: 10640
Delivery 1-3 Days
ESE Pods 100% NAPOLETANO - Nurri
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods 100% NAPOLETANO - Nurri

25 pcs | ESE Pods | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.62
($53.44/kg) | No.: 10828
Out of stock Unavailable
ESE Pods PARTENOPEO (in bulk) - Nurri Caffe

ESE Pods PARTENOPEO (in bulk) - Nurri Caffe

25 pcs | ESE Pods | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.62
($53.44/kg) | No.: 10508
Out of stock Unavailable