Skip to content

+49 40 822 4567 90

Whole beans coffee sets

Are you looking for coffee beans for your automatic machine but aren't sure which ones to choose? You're in the right place! In our online shop, you'll find a wide selection of interesting tasting lots (whole beans). A lot made up of small packages is perfect for anyone who wants to explore the different tastes/aromas of the coffee world. Our beans are strong and balanced. Discover our wide range of roasters and find your new favorite coffee.

57 Products

INSIDERS' SECRETS tasting pack

INSIDERS' SECRETS tasting pack

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.27 $35.95 10%
($32.27/kg) | No.: 1067
Out of stock Unavailable
"I FORTI" tasting pack

"I FORTI" tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$77.86
($25.95/kg) | No.: 1584
Out of stock Unavailable
PARTHENOPE tasting pack

PARTHENOPE tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$91.93 $98.21 6%
($30.64/kg) | No.: 1807
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO 50/50 Mix tasting pack

ESPRESSO 50/50 Mix tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$85.32 $88.03 3%
($28.44/kg) | No.: 10694
Out of stock Unavailable
HARDY Espresso tasting pack

HARDY Espresso tasting pack

750g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$23.72
($31.63/kg) | No.: 10033
Out of stock Unavailable
DELUXE tasting pack

DELUXE tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$122.03 $129.61 5%
($40.68/kg) | No.: 10867
Out of stock Unavailable
Crema da Sogno tasting pack

Crema da Sogno tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$46.77 $51.97 10%
($23.39/kg) | No.: 11345
Out of stock Unavailable
JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$43.20 $48.61 11%
($43.20/kg) | No.: 10879
Out of stock Unavailable
TRIO ARABICA tasting pack

TRIO ARABICA tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$95.18 $105.79 10%
($31.73/kg) | No.: 10638
Out of stock Unavailable
DELUXE ESPRESSO tasting pack

DELUXE ESPRESSO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$105.89 $117.70 10%
($35.30/kg) | No.: 10875
Out of stock Unavailable
Espresso Beans Without Caffeine tasting pack

Espresso Beans Without Caffeine tasting pack

1,25 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$46.24
($36.99/kg) | No.: 10144
Out of stock Unavailable
ORGANIC ESPRESSO tasting pack
Bio

ORGANIC ESPRESSO tasting pack

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.76 $38.65 10%
($34.76/kg) | No.: 11066
Out of stock Unavailable
Low-Acidity Espresso Bean Sampler

Low-Acidity Espresso Bean Sampler

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$33.89
($33.89/kg) | No.: 10727
Out of stock Unavailable
DI GIAMPAOLO tasting pack
Espresso Italiano

DI GIAMPAOLO tasting pack

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.27 $35.51 9%
($32.27/kg) | No.: 10471
Out of stock Unavailable
MARZIALI CAFFÈ tasting pack

MARZIALI CAFFÈ tasting pack

750g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.53
($35.37/kg) | No.: 10095
Out of stock Unavailable
STRONG AND INTENSE tasting pack

STRONG AND INTENSE tasting pack

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$30.20
($30.20/kg) | No.: 13370
Out of stock Unavailable
MONDICAFFÈ 4 x 1 Kg tasting pack

MONDICAFFÈ 4 x 1 Kg tasting pack

4,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$107.74
($26.94/kg) | No.: 10862
Out of stock Unavailable