Skip to content

+49 40 822 4567 90

Delicacies from around the world

A selection of carefully chosen products awaits you to satisfy your taste buds. We offer delicious sweet specialties, including chocolate and nougat, to complement your espresso. If you're looking for something 'healthy,' the Vegan & Organic categories will suit you 100%. Let yourself be enchanted by the discovery of sweet flavors from around the world!

65 Products

Chocolate Marshmallow Mix - BARU

Chocolate Marshmallow Mix - BARU

111g | 12.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.63
($86.76/kg) | No.: 4403
Delivery 1-3 Days
Blueberry Praline Truffles - La Praline

Blueberry Praline Truffles - La Praline

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4447
Delivery 1-3 Days
Milk Chocolate Marshmellows - BARU

Milk Chocolate Marshmellows - BARU

120g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($80.25/kg) | No.: 4402
Delivery 1-3 Days
Pistachio Praline Truffles - La Praline

Pistachio Praline Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4795
Delivery 1-3 Days
Classic Viennesi wafers - Babbi

Classic Viennesi wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.37
($96.85/kg) | No.: 4778
Delivery 1-3 Days
Pistachio wafers - Babbi

Pistachio wafers - Babbi

180g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.29
($79.39/kg) | No.: 4771
Delivery 1-3 Days
GEPA Organic Chocolate Salty Caramel
Bio Fair Trade

GEPA Organic Chocolate Salty Caramel

80g | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.98
($62.25/kg) | No.: 4418
Delivery 1-3 Days
Mixed wafers - Babbi

Mixed wafers - Babbi

180g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.29
($79.39/kg) | No.: 4772
Delivery 1-3 Days
Salted Caramel Praline Truffles - La Praline

Salted Caramel Praline Truffles - La Praline

100g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.76
($47.60/kg) | No.: 4788
Delivery 1-3 Days
Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.37
($96.85/kg) | No.: 4777
Delivery 1-3 Days
Truffles with pistachios and white chocolate - Antica Torroneria Piemontese

Truffles with pistachios and white chocolate - Antica Torroneria Piemontese

150g | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.71
($71.40/kg) | No.: 4491
Delivery 1-3 Days
Bon Bon - Sant Eustachio

Bon Bon - Sant Eustachio

200g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.13
($80.65/kg) | No.: 4194
Delivery 1-3 Days
White chocolate bar with matcha tea - GEPA Bio
Bio Fair Trade

White chocolate bar with matcha tea - GEPA Bio

80g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$4.21
($52.63/kg) | No.: 4415
Delivery 1-3 Days
Viennesi Classico Display - Babbi

Viennesi Classico Display - Babbi

1,2 kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.09
($90.08/kg) | No.: 40029
Delivery 1-3 Days
GEPA Organic Dark Chocolate 70% Cocoa – Fair Trade
Bio Fair Trade

GEPA Organic Dark Chocolate 70% Cocoa – Fair Trade

40g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (5)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4221
Out of stock Unavailable
GEPA BIO Chocolate Caramel Salt 40g bar
Bio Fair Trade

GEPA BIO Chocolate Caramel Salt 40g bar

40g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (7)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4220
Out of stock Unavailable
GEPA BIO White Chocolate Lemon Black Pepper 40g bar
Bio Fair Trade

GEPA BIO White Chocolate Lemon Black Pepper 40g bar

40g | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (7)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4219
Out of stock Unavailable
S-Märke Surt Skum Fruit Foam

S-Märke Surt Skum Fruit Foam

70g | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.00
($28.57/kg) | No.: 40040
Out of stock Unavailable
Messori - Chocolate Wafer with Nougat and Chocolate Buttons

Messori - Chocolate Wafer with Nougat and Chocolate Buttons

25g | 08.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$1.08
($43.20/kg) | No.: 4241
Out of stock Unavailable
Malt and sea salt chocolate scoops - Narr Chocolate

Malt and sea salt chocolate scoops - Narr Chocolate

90g | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$3.79
($42.11/kg) | No.: 4694
Out of stock Unavailable