Skip to content

+49 40 822 4567 90

Best beans to try

Your personal tasting set with 5% discount - code: TRY

Small coffee packs are the ideal way to discover new varieties.

Our exclusive coffees simply deserve to leave the insider's corner. That's why most of these small packs are made to our special request. A wide selection of coffees is waiting for your individual composition of coffee samples. But even if only 1 espresso variety sounds interesting to you, it can be ordered at a reduced price with the discount code TRY. Simply enter the code in the coupon field of the shopping cart. Have fun testing and saving.

62 Products

Passalacqua BLACK VULCAN ESPRESSO

Passalacqua BLACK VULCAN ESPRESSO

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$13.52
($27.04/kg) | No.: 10530
Delivery 1-3 Days
Caffè Cortese ESPRESSO BAR

Caffè Cortese ESPRESSO BAR

250g | Whole Bean | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$6.60
($26.40/kg) | No.: 10546
Delivery 1-3 Days
Andraschko BUENA VISTA PRIMÈRO
Röstfrisch Freshly roasted

Andraschko BUENA VISTA PRIMÈRO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$12.44
($49.76/kg) | No.: 10269
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$8.11
($32.44/kg) | No.: 1569
Delivery 1-3 Days
Passalacqua GOLD VULCAN

Passalacqua GOLD VULCAN

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (4)
$15.03
($30.06/kg) | No.: 10531
Out of stock Unavailable
Di Giampaolo SHAMAL
Espresso Italiano

Di Giampaolo SHAMAL

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 11008
Delivery 1-3 Days
Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano

Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.22
($48.88/kg) | No.: 12005
Delivery 1-3 Days
Hardy 100% ARABICA PORTOFINO

Hardy 100% ARABICA PORTOFINO

250g | Whole Bean | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 11041
Delivery 1-3 Days
Passalacqua DEUP DECAFFEINATED

Passalacqua DEUP DECAFFEINATED

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.12
($32.24/kg) | No.: 10533
Out of stock Unavailable
Salimbene SUPERBAR
Röstfrisch Freshly roasted

Salimbene SUPERBAR

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 10936
Out of stock Unavailable
Mocambo GRAN BAR
Röstfrisch Freshly roasted
Gold Medal

Mocambo GRAN BAR

250g | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 1140a
Delivery 1-3 Days
Andraschko BAR ITALIA
Röstfrisch Freshly roasted

Andraschko BAR ITALIA

250g | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.19
($36.76/kg) | No.: 10246
Delivery 1-3 Days
Marziali Caffè RISTOBAR

Marziali Caffè RISTOBAR

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 1247
Out of stock Unavailable
Solino Coffee ESPRESSO

Solino Coffee ESPRESSO

250g | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 10918
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè OROBAR MOKA
Gold Medal

Marziali Caffè OROBAR MOKA

250g | Ground Coffee | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.79
($47.16/kg) | No.: 1245
Out of stock Unavailable
Mondicaffè ESPRESSO FULL BODY
Specialty Coffee Association

Mondicaffè ESPRESSO FULL BODY

375g | Whole Bean | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.79
($31.44/kg) | No.: 10844
Out of stock Unavailable
Mondicaffè GIUBILEO ES
Specialty Coffee Association

Mondicaffè GIUBILEO ES

375g | Whole Bean | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$13.95
($37.20/kg) | No.: 10842
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè DECAFFEINATO

Marziali Caffè DECAFFEINATO

250g | Whole Bean | 04.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 1265
Out of stock Unavailable
Mondicaffè THE BOCS

Mondicaffè THE BOCS

250g | Whole Bean | 02.2025
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 10252
Out of stock Unavailable
Di Giampaolo LIBECCIO
Espresso Italiano

Di Giampaolo LIBECCIO

250g | Whole Bean | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 10550
Out of stock Unavailable