Skip to content

+49 40 822 4567 90

Best beans to try

Your personal tasting set with 5% discount - code: TRY

Small coffee packs are the ideal way to discover new varieties.

Our exclusive coffees simply deserve to leave the insider's corner. That's why most of these small packs are made to our special request. A wide selection of coffees is waiting for your individual composition of coffee samples. But even if only 1 espresso variety sounds interesting to you, it can be ordered at a reduced price with the discount code TRY. Simply enter the code in the coupon field of the shopping cart. Have fun testing and saving.

62 Products

Nurri NAPOLETANO
Röstfrisch Freshly roasted

Nurri NAPOLETANO

250g | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 10505
Delivery 1-3 Days
Mocambo BRASILIA

Mocambo BRASILIA

250g | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.46
($29.84/kg) | No.: 1139
Delivery 1-3 Days
Hardy UNIVERSO ROBUSTA

Hardy UNIVERSO ROBUSTA

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.11
($32.44/kg) | No.: 10017
Delivery 1-3 Days
Mocambo AROMA Organic Espresso
Bio Fair Trade

Mocambo AROMA Organic Espresso

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 1572
Delivery 1-3 Days
Quarta Caffè ROSSA
Röstfrisch Freshly roasted

Quarta Caffè ROSSA

250g | Whole Bean | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.84
($23.36/kg) | No.: 10277
Delivery 1-3 Days
Mocambo SUPREMA

Mocambo SUPREMA

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.11
($32.44/kg) | No.: 1409
Delivery 1-3 Days
Mocambo NATURALE BIO FAIRTRADE
Bio Fair Trade

Mocambo NATURALE BIO FAIRTRADE

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.19
($36.76/kg) | No.: 1890
Delivery 1-3 Days
Salimbene CAFFETERIA

Salimbene CAFFETERIA

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 10937
Out of stock Unavailable
Caffè Cortese Oro Bar
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Cortese Oro Bar

250g | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$6.38
($25.52/kg) | No.: 10548
Out of stock Unavailable
Passalacqua HAREM

Passalacqua HAREM

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$21.08
($42.16/kg) | No.: 10532
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio GRANI

Sant Eustachio GRANI

250g | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$12.44
($49.76/kg) | No.: 1579
Out of stock Unavailable
La Genovese ANNIVERSARIO
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ANNIVERSARIO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 11042
Delivery 1-3 Days
Carroux ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted

Carroux ESPRESSO

500g | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$18.93
($37.86/kg) | No.: 1018
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon 100% ARABICA

Caffè Kenon 100% ARABICA

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 11105
Delivery 1-3 Days
Caffè Cortese Elios Bar

Caffè Cortese Elios Bar

250g | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.11
($32.44/kg) | No.: 10547
Delivery 1-3 Days
Caffè Cortese ESPRESSO NAPOLETANO

Caffè Cortese ESPRESSO NAPOLETANO

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$6.38
($25.52/kg) | No.: 10539
Delivery 1-3 Days
La Genovese ROYAL
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ROYAL

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.84
($39.36/kg) | No.: 11012
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DOMUS

Caffè Moka Efti DOMUS

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 10985
Delivery 1-3 Days
Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$15.03
($60.12/kg) | No.: 1243
Out of stock Unavailable
La Genovese ORIENTALE
Röstfrisch Freshly roasted

La Genovese ORIENTALE

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 11013
Delivery 1-3 Days