Skip to content

+49 40 822 4567 90

Gift Ideas

Looking to give something special? Impress your family and friends with our unique gifts that will delight any coffee lover! Explore our wide range of coffee-related gifts, carefully selected for you and your loved ones.

84 Products

Espresso cup white and red "Maniko" - Club House

Espresso cup white and red "Maniko" - Club House

★★★★★ ★★★★★ (0)
$15.46
No.: 2745
Delivery 1-3 Days
Espresso cup Marziali 100 Anni

Espresso cup Marziali 100 Anni

★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.48
No.: 20021
Delivery 1-3 Days
Quaranta ARABICA
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Quaranta ARABICA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.09 $31.25 6%
($29.09/kg) | No.: 11398
Delivery 1-3 Days
Quaranta ARABICA

Quaranta ARABICA

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.19
($36.76/kg) | No.: 11401
Delivery 1-3 Days
Quaranta ORO
Bundle Bundle

Quaranta ORO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$28.01
($28.01/kg) | No.: 11397
Delivery 1-3 Days
Tamper (Barista Line) Vega Puzzle Wood straight - Hauck

Tamper (Barista Line) Vega Puzzle Wood straight - Hauck

★★★★★ ★★★★★ (0)
$136.01
No.: 9180
Delivery 1-3 Days
Viennesi Classico Display - Babbi

Viennesi Classico Display - Babbi

1,2 kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.01
($90.01/kg) | No.: 40029
Delivery 1-3 Days
Tamper (Barista Line) Nylon Noir - Hauck

Tamper (Barista Line) Nylon Noir - Hauck

★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.13
No.: 9178
Delivery 1-3 Days
Double Brush for Tamper - Hauck

Double Brush for Tamper - Hauck

★★★★★ ★★★★★ (0)
$33.93
No.: 9181
Delivery 1-3 Days
Dogliani Foccaccia Dolce

Dogliani Foccaccia Dolce

500g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.51
($27.02/kg) | No.: 4460
Delivery 1-3 Days
Motta - Tamping station

Motta - Tamping station

★★★★★ ★★★★★ (1)
$34.91
No.: 2439
Out of stock Unavailable
Set of 2 glasses Dusk / Pink-Grey - LSA

Set of 2 glasses Dusk / Pink-Grey - LSA

★★★★★ ★★★★★ (0)
$45.60
No.: 2977
Out of stock Unavailable
Pack of 4 Gems / Amber glasses - LSA

Pack of 4 Gems / Amber glasses - LSA

★★★★★ ★★★★★ (0)
$47.64
No.: 2978
Out of stock Unavailable
Giant decorative sugar cup - La Genovese

Giant decorative sugar cup - La Genovese

★★★★★ ★★★★★ (0)
$38.79
No.: 2065
Out of stock Unavailable
Set of 4 Garnet wine glasses - LSA

Set of 4 Garnet wine glasses - LSA

★★★★★ ★★★★★ (0)
$54.34
No.: 2950
Out of stock Unavailable
Tamper (Premium-Line) Rune Kona Wild - Hauck

Tamper (Premium-Line) Rune Kona Wild - Hauck

klaerung liegt bei Anne
★★★★★ ★★★★★ (0)
$165.18
No.: 9201
Out of stock Unavailable
Filled biscuits (Cosi Chini) - Tumminello

Filled biscuits (Cosi Chini) - Tumminello

320g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.19
($28.72/kg) | No.: 4641
Out of stock Unavailable
Tamper (Barista-Line) Walnut wood – Hauck

Tamper (Barista-Line) Walnut wood – Hauck

★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.13
No.: 9175
Out of stock Unavailable
Filled biscuits (Zuccotti) - Tumminello

Filled biscuits (Zuccotti) - Tumminello

320g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.19
($28.72/kg) | No.: 4640
Out of stock Unavailable
Cardiddi box - Tumminello

Cardiddi box - Tumminello

120g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($80.25/kg) | No.: 4656
Out of stock Unavailable