Skip to content

+49 40 822 4567 90

Gift Ideas

Looking to give something special? Impress your family and friends with our unique gifts that will delight any coffee lover! Explore our wide range of coffee-related gifts, carefully selected for you and your loved ones.

84 Products

Espresso cup - Meinl Trend

Espresso cup - Meinl Trend

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (3)
$19.35
No.: 2334
Delivery 1-3 Days
Espresso cup white "Maniko" - Club House

Espresso cup white "Maniko" - Club House

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$13.52
No.: 2748
Delivery 1-3 Days
Dogliani Cantucci al Cioccolato

Dogliani Cantucci al Cioccolato

200g | 11.2026
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$8.54
($42.70/kg) | No.: 4456
Delivery 1-3 Days
Milk Jug Europa (Matte Black) – Motta

Milk Jug Europa (Matte Black) – Motta

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$27.13
No.: 2959
Delivery 1-3 Days
Babbi Bonette Fondente

Babbi Bonette Fondente

180g | 10.2026
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$24.98
($138.78/kg) | No.: 40034
Delivery 1-3 Days
Espresso cup white and blue "Maniko" - Club House

Espresso cup white and blue "Maniko" - Club House

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$15.46
No.: 2747
Delivery 1-3 Days
Chili Crisps - Lava Cheese

Chili Crisps - Lava Cheese

60g | 07.2027
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$7.02
($117.00/kg) | No.: 4684
Delivery 1-3 Days
Babbi Babbini Refillpack

Babbi Babbini Refillpack

1kg | 06.2026
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$85.21
($85.21/kg) | No.: 4780
Delivery 1-3 Days
Hauck Tamper Premium Line Rune Kona Nuss

Hauck Tamper Premium Line Rune Kona Nuss

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$165.20
No.: 9205
Delivery 1-3 Days
Cocoa Powder Shaker - Motta

Cocoa Powder Shaker - Motta

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$7.68
No.: 2495
Delivery 1-3 Days
Funnel for portafilter - Motta

Funnel for portafilter - Motta

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$9.63
No.: 2630
Delivery 1-3 Days
Tamper holder wood - Motta

Tamper holder wood - Motta

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (2)
$10.60
No.: 2622
Delivery 1-3 Days
Giant decorative cup for sugar - CaffĆØ Kenon

Giant decorative cup for sugar - CaffĆØ Kenon

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$38.80
No.: 2069
Delivery 1-3 Days
Babbi Viennesi Pistacchio Display

Babbi Viennesi Pistacchio Display

1,2 kg | 08.2027
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$108.03
($90.03/kg) | No.: 40030
Delivery 1-3 Days
Cappuccino cup red - Club House

Cappuccino cup red - Club House

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$8.66
No.: 2799
Delivery 1-3 Days
Hauck Tamper Competition Line V7

Hauck Tamper Competition Line V7

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$155.48
No.: 9204
Delivery 1-3 Days
Hauck Leveler Competition Line V3

Hauck Leveler Competition Line V3

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$116.59
No.: 9182
Delivery 1-3 Days
Babbi Waferone Pistachio Display

Babbi Waferone Pistachio Display

720g | 06.2026
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$48.55
($67.43/kg) | No.: 40028
Delivery 1-3 Days
Tamper Rune Puzzle (Barista Line) Wood straight - Hauck

Tamper Rune Puzzle (Barista Line) Wood straight - Hauck

ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$136.03
No.: 9179
Delivery 1-3 Days
Bonette Pistacchio - Babbi

Bonette Pistacchio - Babbi

180g | 09.2026
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$24.98
($138.78/kg) | No.: 40035
Delivery 1-3 Days