Skip to content

+49 40 822 4567 90

Chocolate

Order a coffee with chocolate notes

Discover coffees with chocolate notes and let yourself be carried away by an unforgettable taste experience.

57 Products

La Genovese DEK CUORE D'ORO (Decaffeinated)
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

La Genovese DEK CUORE D'ORO (Decaffeinated)

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.79
($37.79/kg) | No.: 10962
Delivery 1-3 Days
Lucaffe PULCINELLA

Lucaffe PULCINELLA

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.37
($32.37/kg) | No.: 11393
Delivery 1-3 Days
Quarta Caffè GUSTO TIPICO

Quarta Caffè GUSTO TIPICO

250g | Ground Coffee | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.09
($20.36/kg) | No.: 10476
Delivery 1-3 Days
Toraldo CREMA DI NAPOLI

Toraldo CREMA DI NAPOLI

250g | Ground Coffee | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($29.88/kg) | No.: 16678
Delivery 1-3 Days
Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano

Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.23
($48.92/kg) | No.: 12005
Delivery 1-3 Days
Quaranta ORO
Bundle Bundle

Quaranta ORO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$28.05
($28.05/kg) | No.: 11397
Delivery 1-3 Days
Quaranta GRAN CREMA
Bundle Bundle

Quaranta GRAN CREMA

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$23.72
($23.72/kg) | No.: 11399
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO PREMIUM TRIO Tasting Pack

ESPRESSO PREMIUM TRIO Tasting Pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.24 $105.79 8%
($32.41/kg) | No.: 11378
Delivery 1-3 Days
Quaranta CLASSIC
Bundle Bundle

Quaranta CLASSIC

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.88
($25.88/kg) | No.: 11400
Delivery 1-3 Days
Quaranta ORO

Quaranta ORO

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 11402
Delivery 1-3 Days
Quaranta GRAN CREMA
Röstfrisch Freshly roasted

Quaranta GRAN CREMA

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($29.88/kg) | No.: 11404
Delivery 1-3 Days
Quaranta CLASSIC

Quaranta CLASSIC

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 11403
Delivery 1-3 Days
Club Kave ESPRESSO
Espresso Italiano

Club Kave ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 05.2029
★★★★★ ★★★★★ (0)
$39.96 $43.20 7%
($39.96/kg) | No.: 11444
Delivery 1-3 Days
Espresso for Portafilter Machines - tasting pack

Espresso for Portafilter Machines - tasting pack

750g | Ground Coffee
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.67
($16.89/kg) | No.: 11368
Delivery 1-3 Days
Golden Brasil DECAFFEINATO 1kg
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Golden Brasil DECAFFEINATO 1kg

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$29.78
($29.78/kg) | No.: 10247
Out of stock Unavailable
Caffè Trucillo Espresso Classico

Caffè Trucillo Espresso Classico

1kg | Whole Bean | 11.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$24.79
($24.79/kg) | No.: 11387
Out of stock Unavailable
Caffè Moka Efti BERLIN ESPRESSO

Caffè Moka Efti BERLIN ESPRESSO

500g | Whole Bean | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.79
($33.58/kg) | No.: 10988
Out of stock Unavailable