Skip to content

+49 40 822 4567 90

Chocolate

Order a coffee with chocolate notes

Discover coffees with chocolate notes and let yourself be carried away by an unforgettable taste experience.

57 Products

Caffè Kenon ESPRESSO capsules - Nespresso®* compatible
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Kenon ESPRESSO capsules - Nespresso®* compatible

50 pcs | Capsule | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$17.22
($68.88/kg) | No.: 11007
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO - Caffè Kenon

ESE Pods ESPRESSO - Caffè Kenon

18 pcs | ESE Pods | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$6.38
($50.63/kg) | No.: 11006
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon SPECIAL QUALITY

Caffè Kenon SPECIAL QUALITY

250g | Ground Coffee | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 11004
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon BABY BAR
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon BABY BAR

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.96
($26.96/kg) | No.: 11014
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon 100% ARABICA

Caffè Kenon 100% ARABICA

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 11105
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DOMUS

Caffè Moka Efti DOMUS

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.64
($38.56/kg) | No.: 10985
Delivery 1-3 Days
Ardente Caffè FAVORITA
Röstfrisch Freshly roasted

Ardente Caffè FAVORITA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.54
($34.54/kg) | No.: 10625
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti VIGOROSO
Bundle Bundle

Caffè Moka Efti VIGOROSO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.88
($25.88/kg) | No.: 10978
Delivery 1-3 Days
La Genovese TRADIZIONE

La Genovese TRADIZIONE

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 10963
Delivery 1-3 Days
Caffè Pezzullo BLU
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Pezzullo BLU

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$23.72 $25.88 8%
($23.72/kg) | No.: 10974
Delivery 1-3 Days
Caffè Barbaro PLATINUM ESPRESSO
Bundle Bundle

Caffè Barbaro PLATINUM ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$28.05
($28.05/kg) | No.: 10990
Delivery 1-3 Days
Toraldo GRAN RESERVE

Toraldo GRAN RESERVE

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$6.38
($25.52/kg) | No.: 10966
Delivery 1-3 Days
ESE Pods DECAFFEINATED SERENO - Quarta Caffè

ESE Pods DECAFFEINATED SERENO - Quarta Caffè

18 pcs | ESE Pods | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.31
($58.48/kg) | No.: 10477
Delivery 1-3 Days
Caffè Pezzullo ROSSA
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Pezzullo ROSSA

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$23.72
($23.72/kg) | No.: 10973
Delivery 1-3 Days
Lollo Caffè CLASSICO ESPRESSO

Lollo Caffè CLASSICO ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$20.46
($20.46/kg) | No.: 10572
Delivery 1-3 Days
Ardente Caffè VITTORIA

Ardente Caffè VITTORIA

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.37
($32.37/kg) | No.: 10627
Delivery 1-3 Days
Udinese Caffè CREMOSO
Röstfrisch Freshly roasted

Udinese Caffè CREMOSO

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$30.20
($30.20/kg) | No.: 10564
Delivery 1-3 Days
Cannizzaro ESPRESSO ELITE
Röstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro ESPRESSO ELITE

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$34.54 $36.70 5%
($34.54/kg) | No.: 11360
Delivery 1-3 Days
Arditi Caffè ONORE
Röstfrisch Freshly roasted

Arditi Caffè ONORE

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$23.72
($23.72/kg) | No.: 10255
Delivery 1-3 Days
Cannizzaro ESPRESSO EXTRA BAR
Röstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro ESPRESSO EXTRA BAR

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.13 $31.40 7%
($29.13/kg) | No.: 11358
Delivery 1-3 Days