Skip to content

+49 40 822 4567 90

Special and exclusive coffees

Our premium roasts

Discover a fantastic selection of specialty coffees that you can only find here, rich in flavour, aroma and acidity, carefully created with the expertise of our exceptional partners from around the world. Browse our exceptional selection of premium and exclusive specialty coffees. Our range includes high quality coffees with unusual origins or stories, as well as unconventional blends and single origin coffees such as flavoured coffees.


Learn more ↓

386 Products

Giant decorative sugar cup - La Genovese

Giant decorative sugar cup - La Genovese

★★★★★ ★★★★★ (0)
$38.82
No.: 2065
Out of stock Unavailable
Wall clock - La Genovese

Wall clock - La Genovese

1kg
★★★★★ ★★★★★ (0)
$38.82
($38.82/kg) | No.: 2068
Out of stock Unavailable
Mondicaffè Panettone al Cioccolato

Mondicaffè Panettone al Cioccolato

1kg | 02.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.77
($37.77/kg) | No.: 40039
Out of stock Unavailable
Cappuccino cup - Sant Eustachio

Cappuccino cup - Sant Eustachio

★★★★★ ★★★★★ (1)
$19.36
No.: 2434
Out of stock Unavailable
Espresso cup orange - HARDY

Espresso cup orange - HARDY

★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.69
No.: 2583
Out of stock Unavailable
HARDY Espresso cup yellow

HARDY Espresso cup yellow

★★★★★ ★★★★★ (1)
$7.69
No.: 2585
Out of stock Unavailable
Espresso cup - Lollo Caffè

Espresso cup - Lollo Caffè

★★★★★ ★★★★★ (2)
$6.72
No.: 2816
Out of stock Unavailable
HARDY - Coffee cream and chocolate chip panettone

HARDY - Coffee cream and chocolate chip panettone

1kg | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$33.44
($33.44/kg) | No.: 4606
Out of stock Unavailable
Mondicaffè Panettone al Caffè

Mondicaffè Panettone al Caffè

1kg | 02.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.77
($37.77/kg) | No.: 4475
Out of stock Unavailable
Mondicaffè Panettone al Moscato

Mondicaffè Panettone al Moscato

1kg | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.77
($37.77/kg) | No.: 4476
Out of stock Unavailable
Mondicaffè GIUBILEO ES
Specialty Coffee Association

Mondicaffè GIUBILEO ES

375g | Whole Bean | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$13.96
($37.23/kg) | No.: 10842
Out of stock Unavailable
Mondicaffè ESPRESSO FULL BODY
Specialty Coffee Association

Mondicaffè ESPRESSO FULL BODY

375g | Whole Bean | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.80
($31.47/kg) | No.: 10844
Out of stock Unavailable
Espresso cup - Marziali Caffè

Espresso cup - Marziali Caffè

★★★★★ ★★★★★ (1)
$7.69
No.: 2319
Out of stock Unavailable
Capsules Lollo Caffè TERRA Nespresso® compatible

Capsules Lollo Caffè TERRA Nespresso® compatible

10 pcs | Capsule | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$3.23
($58.73/kg) | No.: 1883
Out of stock Unavailable
Mondicaffè THE BOCS

Mondicaffè THE BOCS

250g | Whole Bean | 02.2025
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 10252
Out of stock Unavailable
Udinese Caffè - Cremoso Espresso Cup

Udinese Caffè - Cremoso Espresso Cup

★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
No.: 2937
Out of stock Unavailable
Toraldo FUOCO LENTO

Toraldo FUOCO LENTO

250g | Ground Coffee | 11.2025
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.30
($21.20/kg) | No.: 10965
Out of stock Unavailable
ESE Pods (in bulk) GOLDEN BLACK - Golden Brasil

ESE Pods (in bulk) GOLDEN BLACK - Golden Brasil

20 pcs | ESE Pods | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($64.20/kg) | No.: 1470
Out of stock Unavailable
ESE Pods ORO (bulk) - Golden Brasil

ESE Pods ORO (bulk) - Golden Brasil

20 pcs | ESE Pods | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($64.20/kg) | No.: 1471
Out of stock Unavailable
ESE Pods DECAFFEINATO (in bulk) - Golden Brasil

ESE Pods DECAFFEINATO (in bulk) - Golden Brasil

20 pcs | ESE Pods | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.71
($71.40/kg) | No.: 1475
Out of stock Unavailable