Skip to content

+49 40 822 4567 90

Special and exclusive coffees

Our premium roasts

Discover a fantastic selection of specialty coffees that you can only find here, rich in flavour, aroma and acidity, carefully created with the expertise of our exceptional partners from around the world. Browse our exceptional selection of premium and exclusive specialty coffees. Our range includes high quality coffees with unusual origins or stories, as well as unconventional blends and single origin coffees such as flavoured coffees.


Learn more ↓

386 Products

Sant Eustachio MOKA
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio MOKA

250g | Ground Coffee | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1918
Delivery 1-3 Days
La Genovese COLONIALE Nespresso®* compatible capsules

La Genovese COLONIALE Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.55
($87.50/kg) | No.: 10890
Delivery 1-3 Days
La Genovese TRADIZIONE

La Genovese TRADIZIONE

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 10963
Delivery 1-3 Days
La Genovese Juta
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle
Bio Rainforest Alliance

La Genovese Juta

1kg | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$41.03
($41.03/kg) | No.: 10956
Delivery 1-3 Days
Espresso cup 'La G' - La Genovese

Espresso cup 'La G' - La Genovese

★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.69
No.: 2015
Delivery 1-3 Days
ESE Pods LA GENOVESE - Oro
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods LA GENOVESE - Oro

25 pcs | ESE Pods | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($61.26/kg) | No.: 10238
Delivery 1-3 Days
Cappuccino cup "La G" - La Genovese

Cappuccino cup "La G" - La Genovese

★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.67
No.: 2016
Delivery 1-3 Days
Hardy BIO ZANZIBAR ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted
Bio

Hardy BIO ZANZIBAR ESPRESSO

250g | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 10030
Delivery 1-3 Days
Cappuccino cup - La Genovese

Cappuccino cup - La Genovese

★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.67
No.: 2017
Delivery 1-3 Days
Quaranta Caffè Cappuccino Cup

Quaranta Caffè Cappuccino Cup

★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.69
No.: 20019
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio Nespresso®* compatible capsules

Sant Eustachio Nespresso®* compatible capsules

50 pcs | Capsule | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$31.29
($125.16/kg) | No.: 11010
Delivery 1-3 Days
Hot chocolate Cacao - Hardy
Neuheit New

Hot chocolate Cacao - Hardy

1,25 kg | 12.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.37
($25.90/kg) | No.: 40057
Delivery 1-3 Days
Hardy BIO ZANZIBAR ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle
Bio

Hardy BIO ZANZIBAR ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$35.62
($35.62/kg) | No.: 1929
Delivery 1-3 Days
Quaranta Espresso Nespresso®*-compatible capsules
Neuheit New
Röstfrisch Freshly roasted

Quaranta Espresso Nespresso®*-compatible capsules

30 pcs | Capsule | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.85 $10.72 8%
($59.70/kg) | No.: 11463
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO - Quaranta
Neuheit New
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods ESPRESSO - Quaranta

50 pcs | ESE Pods | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.97
($36.29/kg) | No.: 11462
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon ESPRESSO capsules - Nespresso®* compatible
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Kenon ESPRESSO capsules - Nespresso®* compatible

50 pcs | Capsule | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$17.22
($68.88/kg) | No.: 11007
Delivery 1-3 Days
6 Espresso spoons - Lollo Caffè

6 Espresso spoons - Lollo Caffè

★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.64
No.: 2818
Delivery 1-3 Days
Dark Chocolate-Covered Coffee Beans - Sant Eustachio

Dark Chocolate-Covered Coffee Beans - Sant Eustachio

100g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($74.70/kg) | No.: 4192
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio Coffee Beans with Chocolate - Gift Box

Sant Eustachio Coffee Beans with Chocolate - Gift Box

100g | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($74.70/kg) | No.: 40044
Delivery 1-3 Days
Hardy EUROPA ESPRESSO

Hardy EUROPA ESPRESSO

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($29.88/kg) | No.: 10018
Out of stock Unavailable