Skip to content

+49 40 822 4567 90

Special and exclusive coffees

Our premium roasts

Discover a fantastic selection of specialty coffees that you can only find here, rich in flavour, aroma and acidity, carefully created with the expertise of our exceptional partners from around the world. Browse our exceptional selection of premium and exclusive specialty coffees. Our range includes high quality coffees with unusual origins or stories, as well as unconventional blends and single origin coffees such as flavoured coffees.


Learn more ↓

386 Products

Caffè Kenon SUPERMAX
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon SUPERMAX

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (4)
$36.70
($36.70/kg) | No.: 11002
Delivery 1-3 Days
Marziali Caffè OROBAR
Gold Medal

Marziali Caffè OROBAR

250g | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.29
($41.16/kg) | No.: 1246
Delivery 1-3 Days
Verpackung der Lollo Classico Pads

ESE Pods CLASSICO ESPRESSO - Lollo Caffè

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$23.71
($31.61/kg) | No.: 11416
Delivery 1-3 Days
Moka Efti SPECIALE Nespresso® Compatible Capsules*

Moka Efti SPECIALE Nespresso® Compatible Capsules*

10 pcs | Capsule | 03.2029
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
No.: 11438
Delivery 1-3 Days
Hardy
Bio

Hardy

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 11442
Delivery 1-3 Days
Club Kave ESPRESSO MOKA
Espresso Italiano

Club Kave ESPRESSO MOKA

250g | Ground Coffee | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.20 $10.72 14%
($36.80/kg) | No.: 11445
Delivery 1-3 Days
Moka Efti BAR VERDE

Moka Efti BAR VERDE

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 11449
Delivery 1-3 Days
Golden Brasil ORGANIC Nespresso® Compatible Capsules*
Bio

Golden Brasil ORGANIC Nespresso® Compatible Capsules*

10 pcs | Capsule | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$3.23
($58.73/kg) | No.: 11413
Delivery 1-3 Days
Verpackung der Kenon Espresso 50 ESE Pads

ESE Pods ESPRESSO - Caffè Kenon

50 pcs | ESE Pods | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.14
($46.11/kg) | No.: 11450
Delivery 1-3 Days
Verpackung der Kenon Espresso Colombia ESE Pads

ESE Pods COLOMBIA - Caffè Kenon

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$36.70
($49.59/kg) | No.: 11451
Delivery 1-3 Days
Verpackung der Kenon Espresso Guatemala ESE Pads

ESE Pods GUATEMALA - Caffè Kenon

100 pcs | ESE Pods | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$36.70
($49.59/kg) | No.: 11452
Delivery 1-3 Days
Verpackung der Kenon Espresso Brasilien ESE Pads

ESE Pods BRAZIL - Caffè Kenon

100 pcs | ESE Pods | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$36.16
($48.86/kg) | No.: 11453
Delivery 1-3 Days
Verpackung der Kenon Espresso Costa Rica ESE Pads

ESE Pods COSTA RICA - Caffè Kenon

100 pcs | ESE Pods | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$36.70
($49.59/kg) | No.: 11454
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio Nespresso®* compatible capsules
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio Nespresso®* compatible capsules

25 pcs | Capsule | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.14
($129.12/kg) | No.: 1916
Delivery 1-3 Days
Bon Bon - Sant Eustachio

Bon Bon - Sant Eustachio

200g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.14
($80.70/kg) | No.: 4194
Delivery 1-3 Days
La Genovese BLUE GOLD

La Genovese BLUE GOLD

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 10964
Delivery 1-3 Days
La Genovese ORO
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ORO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$9.64
($38.56/kg) | No.: 10953
Delivery 1-3 Days
LA GENOVESE tasting pack (small packs)

LA GENOVESE tasting pack (small packs)

500g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.73 $18.19 8%
($33.46/kg) | No.: 10955
Delivery 1-3 Days
La Genovese JUTA
Röstfrisch Freshly roasted
Bio Gold Medal Rainforest Alliance

La Genovese JUTA

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 10957
Delivery 1-3 Days
ESE Pods LA GENOVESE - Oro
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods LA GENOVESE - Oro

150 pcs | ESE Pods | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$59.44
($56.61/kg) | No.: 10972
Delivery 1-3 Days