Skip to content

+49 40 822 4567 90

Decaffeinated coffee & espresso

Caffeine-free enjoyment

Here you will find decaffeinated espresso in whole bean or ground form. Decaffeinated espresso is a light pleasure for anyone who does not want to give up the aroma of coffee, even in the evening or at night. See for yourself that decaffeinated coffee is in no way inferior in taste to “regular” coffee.

Did you know that Robusta beans contain about twice as much caffeine as Arabica beans? If you prefer a 100% Arabica coffee, the caffeine content is already naturally very low.

49 Products

Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$31.27
($31.27/kg) | No.: 10639
Out of stock Unavailable
Passalacqua DEUP DECAFFEINATED

Passalacqua DEUP DECAFFEINATED

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.13
($32.26/kg) | No.: 10533
Out of stock Unavailable
Barbera Mago SENCAF DECAFFEINATED
Röstfrisch Freshly roasted

Barbera Mago SENCAF DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.28
($41.12/kg) | No.: 1665
Out of stock Unavailable
Caffè Martella DECAFFEINATED
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Martella DECAFFEINATED

500g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$18.28
($36.56/kg) | No.: 10117
Out of stock Unavailable
Espresso Beans Without Caffeine tasting pack

Espresso Beans Without Caffeine tasting pack

1,25 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$46.20
($36.96/kg) | No.: 10144
Out of stock Unavailable
La Genovese ALTURA DECAFFEINATO MEXICO BIO
Röstfrisch Freshly roasted
Bio Rainforest Alliance

La Genovese ALTURA DECAFFEINATO MEXICO BIO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.80
($47.20/kg) | No.: 11025
Out of stock Unavailable
ESE Pods DECAFFEINATO (in bulk) - Golden Brasil

ESE Pods DECAFFEINATO (in bulk) - Golden Brasil

20 pcs | ESE Pods | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.71
($71.40/kg) | No.: 1475
Out of stock Unavailable
Lavazza DECAFFEINATED

Lavazza DECAFFEINATED

500g | Whole Bean | 05.2025
★★★★★ ★★★★★ (1)
$19.37
($38.74/kg) | No.: 1039
Out of stock Unavailable
Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 11032
Out of stock Unavailable