Skip to content

+49 40 822 4567 90

Our coffee tasting packs

Tasting Lots/Packs

In this category, we have gathered whole bean and/or ground coffees so you can try and find your new favorite coffee. Pod enthusiasts can also try various packs of E.S.E pods, as well as capsule lovers.

66 Products

JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$78.93
($39.47/kg) | No.: 10470
Delivery 1-3 Days
LOW ACIDITY ESPRESSO BLU tasting pack

LOW ACIDITY ESPRESSO BLU tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$68.11
($22.70/kg) | No.: 10555
Delivery 1-3 Days
ANDRASCHKO tasting pack

ANDRASCHKO tasting pack

750g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$29.55
($39.40/kg) | No.: 10371
Delivery 1-3 Days
NAPOLETANO tasting pack

NAPOLETANO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$64.85
($21.62/kg) | No.: 10582
Delivery 1-3 Days
Espresso for Portafilter Machines - tasting pack

Espresso for Portafilter Machines - tasting pack

750g | Ground Coffee
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.67
($16.89/kg) | No.: 11368
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO MAESTRO tasting pack

ESPRESSO MAESTRO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$70.16
($35.08/kg) | No.: 10893
Delivery 1-3 Days
Low-Acidity Espresso Coffee Sampler

Low-Acidity Espresso Coffee Sampler

1,5 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$41.03 $44.72 8%
($27.35/kg) | No.: 10601
Out of stock Unavailable
Award-winning trio tasting pack
Gold Medal

Award-winning trio tasting pack

750g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$25.66 $27.39 6%
($34.21/kg) | No.: 1111
Out of stock Unavailable
INSIDERS' SECRETS tasting pack

INSIDERS' SECRETS tasting pack

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.26 $35.95 10%
($32.26/kg) | No.: 1067
Out of stock Unavailable
"I FORTI" tasting pack

"I FORTI" tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$77.85
($25.95/kg) | No.: 1584
Out of stock Unavailable
ESPRESSO 50/50 Mix tasting pack

ESPRESSO 50/50 Mix tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$85.31 $88.02 3%
($28.44/kg) | No.: 10694
Out of stock Unavailable
HARDY Espresso tasting pack

HARDY Espresso tasting pack

750g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$23.71
($31.61/kg) | No.: 10033
Out of stock Unavailable
DELUXE tasting pack

DELUXE tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$122.02 $129.60 5%
($40.67/kg) | No.: 10867
Out of stock Unavailable
Crema da Sogno tasting pack

Crema da Sogno tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$46.77 $51.97 10%
($23.39/kg) | No.: 11345
Out of stock Unavailable
Espresso Decaf Trio Tasting Pack

Espresso Decaf Trio Tasting Pack

750g | Ground Coffee
★★★★★ ★★★★★ (0)
$17.30
($23.07/kg) | No.: 11374
Out of stock Unavailable
JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$43.20 $48.61 11%
($43.20/kg) | No.: 10879
Out of stock Unavailable
TRIO ARABICA tasting pack

TRIO ARABICA tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$95.17 $105.78 10%
($31.72/kg) | No.: 10638
Out of stock Unavailable
DELUXE ESPRESSO tasting pack

DELUXE ESPRESSO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$105.89 $117.69 10%
($35.30/kg) | No.: 10875
Out of stock Unavailable
Espresso Beans Without Caffeine tasting pack

Espresso Beans Without Caffeine tasting pack

1,25 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$46.24
($36.99/kg) | No.: 10144
Out of stock Unavailable
Tasting Set Unwrapped ESE Pods - Napoletano

Tasting Set Unwrapped ESE Pods - Napoletano

65 pcs | ESE Pods
★★★★★ ★★★★★ (0)
$24.25
($52.72/kg) | No.: 10951
Out of stock Unavailable