Skip to content

+49 40 822 4567 90

Our coffee tasting packs

Tasting Lots/Packs

In this category, we have gathered whole bean and/or ground coffees so you can try and find your new favorite coffee. Pod enthusiasts can also try various packs of E.S.E pods, as well as capsule lovers.

66 Products

Espresso MOKA tasting pack

Espresso MOKA tasting pack

750g | Ground Coffee
★★★★★ ★★★★★ (0)
$18.68
($24.91/kg) | No.: 11369
Delivery 1-3 Days
Espresso MOKA tasting pack

Espresso MOKA tasting pack

750g | Ground Coffee
★★★★★ ★★★★★ (0)
$18.19
($24.25/kg) | No.: 11370
Delivery 1-3 Days
NON PLUS ULTRA tasting pack

NON PLUS ULTRA tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$113.59 $127.44 10%
($37.86/kg) | No.: 10713
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO ITALIANO tasting pack
Espresso Italiano

ESPRESSO ITALIANO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.34 $104.70 7%
($32.45/kg) | No.: 10511
Delivery 1-3 Days
ROBUSTA DUO tasting pack

ROBUSTA DUO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$51.43 $57.18 10%
($25.72/kg) | No.: 10163
Delivery 1-3 Days
"BUONISSIMO" tasting pack

"BUONISSIMO" tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$85.43 $95.61 10%
($28.48/kg) | No.: 1583
Delivery 1-3 Days
Espresso Jamaica Blue Mountain Aureo Duo tasting pack

Espresso Jamaica Blue Mountain Aureo Duo tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$75.69 $84.24 10%
($37.85/kg) | No.: 11379
Delivery 1-3 Days
ESPRESSIVO tasting pack

ESPRESSIVO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$84.99 $89.55 5%
($28.33/kg) | No.: 10715
Delivery 1-3 Days
GROUND FILTER COFFEE tasting pack

GROUND FILTER COFFEE tasting pack

750g | Ground Coffee
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.56
($34.08/kg) | No.: 11371
Delivery 1-3 Days
BEST SELLERS ESPRESSO ITALIANO tasting pack
Espresso Italiano

BEST SELLERS ESPRESSO ITALIANO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.34 $106.87 8%
($32.45/kg) | No.: 10529
Delivery 1-3 Days
DI GIAMPAOLO tasting pack

DI GIAMPAOLO tasting pack

4,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$129.07
($32.27/kg) | No.: 10640
Delivery 1-3 Days
ARABICA tasting pack

ARABICA tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$85.43
($28.48/kg) | No.: 10081
Delivery 1-3 Days
ARABICA PURO tasting pack

ARABICA PURO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (2)
$91.93
($30.64/kg) | No.: 10386
Delivery 1-3 Days
Espresso Blu tasting pack

Espresso Blu tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$64.86 $72.23 10%
($21.62/kg) | No.: 10379
Delivery 1-3 Days
NAPOLI ESPRESSO tasting pack

NAPOLI ESPRESSO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$60.32
($20.11/kg) | No.: 10271
Delivery 1-3 Days
Discovery pack of ESE Pods - DECAFFEINATED

Discovery pack of ESE Pods - DECAFFEINATED

15 pcs | ESE Pods
★★★★★ ★★★★★ (1)
$7.74
($73.71/kg) | No.: 10667
Delivery 1-3 Days
DECAF tasting pack

DECAF tasting pack

1,5 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$53.11
($35.41/kg) | No.: 1340
Delivery 1-3 Days
Mild ESE Espresso Pods Sampler - 15 Italian Coffee Pods

Mild ESE Espresso Pods Sampler - 15 Italian Coffee Pods

15 pcs | ESE Pods
★★★★★ ★★★★★ (4)
$7.74
($73.71/kg) | No.: 10652
Delivery 1-3 Days
NAPOLI tasting pack

NAPOLI tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$49.59
($24.80/kg) | No.: 10310
Delivery 1-3 Days
JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$78.93
($39.47/kg) | No.: 10470
Delivery 1-3 Days