Skip to content

+49 40 822 4567 90

Arabica / Robusta blends

Order Arabica and Robusta blends

Discover the diversity of our blends and let yourself be carried away on a breathtaking journey of taste.

128 Products

La Genovese ANNIVERSARIO
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ANNIVERSARIO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$10.71
($42.84/kg) | No.: 11042
Delivery 1-3 Days
Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano

Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.23
($48.92/kg) | No.: 12005
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 1569
Delivery 1-3 Days
La Genovese Juta
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle
Bio Rainforest Alliance

La Genovese Juta

1kg | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$41.01
($41.01/kg) | No.: 10956
Delivery 1-3 Days
Di Giampaolo LIBECCIO
Espresso Italiano

Di Giampaolo LIBECCIO

1kg | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$30.84
($30.84/kg) | No.: 10593
Delivery 1-3 Days
Alps Coffee CREMATIC

Alps Coffee CREMATIC

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.35
($32.35/kg) | No.: 1016
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon EXTRA BAR
Bundle Bundle

Caffè Kenon EXTRA BAR

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$20.44 $28.03 27%
($20.44/kg) | No.: 11110
Delivery 1-3 Days
Caffè Alunni ESPRESSO CAMILLO

Caffè Alunni ESPRESSO CAMILLO

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.10
($29.10/kg) | No.: 10737
Delivery 1-3 Days
Hardy 100% ARABICA PORTOFINO
Bundle Bundle

Hardy 100% ARABICA PORTOFINO

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$30.18
($30.18/kg) | No.: 11040
Delivery 1-3 Days
Di Giampaolo SCIROCCO

Di Giampaolo SCIROCCO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$30.18
($30.18/kg) | No.: 10594
Delivery 1-3 Days
ESE Pods MISCELA NERA - Caffè Borbone

ESE Pods MISCELA NERA - Caffè Borbone

150 pcs | ESE Pods | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (4)
$29.10
($26.94/kg) | No.: 10180
Delivery 1-3 Days
ESE Pods LUIGIANA - Caffè Alunni
Röstfrisch Freshly roasted
Gold Medal

ESE Pods LUIGIANA - Caffè Alunni

150 pcs | ESE Pods | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.35
($28.76/kg) | No.: 10542
Delivery 1-3 Days
Lollo Caffè CLASSICO ESPRESSO

Lollo Caffè CLASSICO ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$20.44
($20.44/kg) | No.: 10572
Delivery 1-3 Days
Arditi Caffè ESPRESSO ARABICA
Gold Medal

Arditi Caffè ESPRESSO ARABICA

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.19
($36.76/kg) | No.: 1168
Delivery 1-3 Days
La Genovese ROYAL
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ROYAL

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.84
($39.36/kg) | No.: 11012
Delivery 1-3 Days
Caffè Borbone NERO Nespresso® compatible capsules

Caffè Borbone NERO Nespresso® compatible capsules

50 pcs | Capsule | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.87
($51.48/kg) | No.: 10226
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio Nespresso®* compatible capsules

Sant Eustachio Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$6.38
($127.60/kg) | No.: 1917
Delivery 1-3 Days
Caffè Barbaro PLATINUM ESPRESSO
Bundle Bundle

Caffè Barbaro PLATINUM ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$28.03
($28.03/kg) | No.: 10990
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO EXQUISIT - Alps Coffee

ESE Pods ESPRESSO EXQUISIT - Alps Coffee

15 pcs | ESE Pods | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($74.70/kg) | No.: 1368
Delivery 1-3 Days
La Genovese TRADIZIONE

La Genovese TRADIZIONE

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 10963
Delivery 1-3 Days