Skip to content

+49 40 822 4567 90

Mokaflor

12 Products

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$59.40
($59.40/kg) | No.: 1242
Delivery 1-3 Days
Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$15.04
($60.16/kg) | No.: 1243
Out of stock Unavailable
Mokaflor BLU 1kg

Mokaflor BLU 1kg

1kg | Whole Bean | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.86 $30.18 14%
($25.86/kg) | No.: 1717
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$31.27
($31.27/kg) | No.: 1570
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DOLCE FORTE 100% ROBUSTA

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 1569
Delivery 1-3 Days
Mokaflor BERNINI 100% ARABICA
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor BERNINI 100% ARABICA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$39.93
($39.93/kg) | No.: 1477
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DECAFFEINATED
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.19
($36.76/kg) | No.: 1719
Delivery 1-3 Days
ESE Pods MOKAFLOR - Gran Crema

ESE Pods MOKAFLOR - Gran Crema

18 pcs | ESE Pods | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.63
($77.04/kg) | No.: 1231
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO - Mokaflor

ESE Pods ESPRESSO - Mokaflor

150 pcs | ESE Pods | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$57.24
($54.51/kg) | No.: 1387
Delivery 1-3 Days
Mokaflor GRAN CREMA Nespresso®* compatible capsules

Mokaflor GRAN CREMA Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$5.30
($106.00/kg) | No.: 10075
Delivery 1-3 Days
Mokaflor ORO
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor ORO

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$30.61 $32.35 5%
($30.61/kg) | No.: 1145
Out of stock Unavailable
Mokaflor ROSSO

Mokaflor ROSSO

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$29.10
($29.10/kg) | No.: 1147
Delivery 1-3 Days