Skip to content

+49 40 822 4567 90

Strong Coffee

Intense and strong aroma

The flavors and aromas of coffee are highly diverse: complex, mild, strong, aromatic, smoky, herbal, fruity, or spicy. For those who enjoy a bold and intense coffee taste, we offer a wide selection of refined blends from renowned Italian and German roasters. Taste the difference and choose your favorite coffee today!

42 Products

Oro Caffè La Torretta
Röstfrisch Freshly roasted

Oro Caffè La Torretta

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$30.20
($30.20/kg) | No.: 10783
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO - Caffè Kenon

ESE Pods ESPRESSO - Caffè Kenon

150 pcs | ESE Pods | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$45.37
($43.21/kg) | No.: 10905
Delivery 1-3 Days
Quarta Espresso GRAN CAFFÈ

Quarta Espresso GRAN CAFFÈ

1kg | Whole Bean | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$35.63
($35.63/kg) | No.: 11138
Delivery 1-3 Days
Andraschko BUENA VISTA PRIMÈRO
Röstfrisch Freshly roasted

Andraschko BUENA VISTA PRIMÈRO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$12.45
($49.80/kg) | No.: 10269
Delivery 1-3 Days
La Genovese ORIENTALE
Röstfrisch Freshly roasted

La Genovese ORIENTALE

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 11013
Delivery 1-3 Days
Cannizzaro Espresso Aroma Intenso
Röstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro Espresso Aroma Intenso

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.13
($29.13/kg) | No.: 11357
Delivery 1-3 Days
Espresso Blu tasting pack

Espresso Blu tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$64.86 $72.23 10%
($21.62/kg) | No.: 10379
Delivery 1-3 Days
VESUVIO tasting pack

VESUVIO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$63.34 $66.92 5%
($31.67/kg) | No.: 1415
Delivery 1-3 Days
Toraldo CREMA DI NAPOLI

Toraldo CREMA DI NAPOLI

250g | Ground Coffee | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($29.88/kg) | No.: 16678
Delivery 1-3 Days
Quarta Caffè GUSTO TIPICO

Quarta Caffè GUSTO TIPICO

250g | Ground Coffee | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.09
($20.36/kg) | No.: 10476
Delivery 1-3 Days
Trucillo INTENSO Nespresso®* Compatible Capsules

Trucillo INTENSO Nespresso®* Compatible Capsules

10 pcs | Capsule | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($76.73/kg) | No.: 11391
Delivery 1-3 Days
LOW ACIDITY ESPRESSO BLU tasting pack

LOW ACIDITY ESPRESSO BLU tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$68.11
($22.70/kg) | No.: 10555
Delivery 1-3 Days
Caffè Pezzullo NERA

Caffè Pezzullo NERA

3,0 kg | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$86.51 $97.34 11%
($28.84/kg) | No.: 11050
Delivery 1-3 Days
Ardente Caffè EXCELSA
Röstfrisch Freshly roasted

Ardente Caffè EXCELSA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$36.70
($36.70/kg) | No.: 10626
Delivery 1-3 Days
ESE Pods CREMA DI NAPOLI - Toraldo

ESE Pods CREMA DI NAPOLI - Toraldo

150 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.37
($29.97/kg) | No.: 10968
Out of stock Unavailable
Caffè Borbone Espresso Intenso

Caffè Borbone Espresso Intenso

250g | Ground Coffee | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($21.24/kg) | No.: 10485
Out of stock Unavailable
Mauro ESPRESSO FORTE

Mauro ESPRESSO FORTE

1kg | Whole Bean | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$22.63
($22.63/kg) | No.: 11029
Out of stock Unavailable
Di Giampaolo SCIROCCO

Di Giampaolo SCIROCCO

250g | Whole Bean | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 11009
Out of stock Unavailable
Caffè Moka Efti BERLIN ESPRESSO

Caffè Moka Efti BERLIN ESPRESSO

500g | Whole Bean | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.79
($33.58/kg) | No.: 10988
Out of stock Unavailable
"I FORTI" tasting pack

"I FORTI" tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$77.86
($25.95/kg) | No.: 1584
Out of stock Unavailable