Skip to content

+49 40 822 4567 90

Nuts

Order a coffee with nutty notes

Discover coffees with nut and walnut notes and let yourself be carried away by an unforgettable taste experience.

33 Products

ESE Pods DECAFFEINATED SERENO - Quarta Caffè

ESE Pods DECAFFEINATED SERENO - Quarta Caffè

18 pcs | ESE Pods | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.31
($58.48/kg) | No.: 10477
Delivery 1-3 Days
Quaranta ORO
Bundle Bundle

Quaranta ORO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$28.05
($28.05/kg) | No.: 11397
Delivery 1-3 Days
HARDY Portofino Nespresso® compatible capsules
Röstfrisch Freshly roasted

HARDY Portofino Nespresso® compatible capsules

10 pcs | Capsule | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($84.40/kg) | No.: 11059
Delivery 1-3 Days
Marziali Caffè 1922

Marziali Caffè 1922

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1244
Delivery 1-3 Days
Quaranta CLASSIC

Quaranta CLASSIC

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 11403
Delivery 1-3 Days
Quarta Caffè GUSTO TIPICO

Quarta Caffè GUSTO TIPICO

250g | Ground Coffee | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.09
($20.36/kg) | No.: 10476
Delivery 1-3 Days
Quaranta ORO

Quaranta ORO

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 11402
Delivery 1-3 Days
Lucaffe PULCINELLA

Lucaffe PULCINELLA

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.37
($32.37/kg) | No.: 11393
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO PREMIUM TRIO Tasting Pack

ESPRESSO PREMIUM TRIO Tasting Pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.23 $105.78 8%
($32.41/kg) | No.: 11378
Delivery 1-3 Days
ESE Pods NOCCIOLA - Lucaffé
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods NOCCIOLA - Lucaffé

25 pcs | ESE Pods | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$10.72
($71.47/kg) | No.: 11037
Out of stock Unavailable
Caffè Borbone Espresso Intenso

Caffè Borbone Espresso Intenso

250g | Ground Coffee | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($21.24/kg) | No.: 10485
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè DECAFFEINATO

Marziali Caffè DECAFFEINATO

250g | Whole Bean | 04.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1265
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè DECAFFEINATO

Marziali Caffè DECAFFEINATO

1kg | Whole Bean | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$35.62
($35.62/kg) | No.: 1240
Out of stock Unavailable