Skip to content

+49 40 822 4567 90

Fruity

Order a coffee with fruity notes

Discover coffees with fruity notes and let yourself be carried away by an unforgettable taste experience.

25 Products

Golden Brasil GOLDEN BLACK
Rƶstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle
Topseller Topseller
Espresso Italiano Gold Medal

Golden Brasil GOLDEN BLACK

1kg | Whole Bean | 07.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (8)
$32.35
($32.35/kg) | No.: 10740
Delivery 1-3 Days
CaffĆØ Moka Efti EXCELLENT
Rƶstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

CaffĆØ Moka Efti EXCELLENT

1kg | Whole Bean | 07.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$32.35
($32.35/kg) | No.: 10979
Delivery 1-3 Days
CaffĆØ Moka Efti DOMUS

CaffĆØ Moka Efti DOMUS

250g | Whole Bean | 10.2027
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 10985
Delivery 1-3 Days
CaffĆØ Kenon NAPOLETANO DOK
Rƶstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

CaffĆØ Kenon NAPOLETANO DOK

1kg | Whole Bean | 09.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (2)
$37.76
($37.76/kg) | No.: 10903
Delivery 1-3 Days
Arditi CaffĆØ ONORE
Rƶstfrisch Freshly roasted

Arditi CaffĆØ ONORE

1kg | Whole Bean | 07.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$23.70
($23.70/kg) | No.: 10255
Delivery 1-3 Days
CaffĆØ Alunni LUIGINA NespressoĀ®* compatible capsules
Rƶstfrisch Freshly roasted
Gold Medal

CaffĆØ Alunni LUIGINA NespressoĀ®* compatible capsules

50 pcs | Capsule | 07.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (2)
$13.96
($50.76/kg) | No.: 10543
Delivery 1-3 Days
Di Giampaolo SHAMAL
Espresso Italiano

Di Giampaolo SHAMAL

250g | Whole Bean | 04.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 11008
Delivery 1-3 Days
CaffĆØ Borbone 100% ARABICA

CaffĆØ Borbone 100% ARABICA

1kg | Whole Bean | 04.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$21.53 $25.32 14%
($21.53/kg) | No.: 10553
Delivery 1-3 Days
La Genovese ANNIVERSARIO
Rƶstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ANNIVERSARIO

250g | Whole Bean | 07.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (2)
$10.71
($42.84/kg) | No.: 11042
Delivery 1-3 Days
Alps Coffee CREMATIC

Alps Coffee CREMATIC

1kg | Whole Bean | 11.2027
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$32.35
($32.35/kg) | No.: 1016
Delivery 1-3 Days
Toraldo GRAN RESERVE

Toraldo GRAN RESERVE

250g | Ground Coffee | 06.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (2)
$6.38
($25.52/kg) | No.: 10966
Delivery 1-3 Days
CaffĆØ Alunni ESPRESSO CAMILLO

CaffĆØ Alunni ESPRESSO CAMILLO

1kg | Whole Bean | 03.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$29.10
($29.10/kg) | No.: 10737
Delivery 1-3 Days
ESE Pods LUIGIANA - CaffĆØ Alunni
Rƶstfrisch Freshly roasted
Gold Medal

ESE Pods LUIGIANA - CaffĆØ Alunni

150 pcs | ESE Pods | 07.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$32.35
($28.76/kg) | No.: 10542
Delivery 1-3 Days
CaffĆØ Barbaro PLATINUM ESPRESSO
Bundle Bundle

CaffĆØ Barbaro PLATINUM ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 02.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (2)
$28.03
($28.03/kg) | No.: 10990
Delivery 1-3 Days
La Genovese TRADIZIONE

La Genovese TRADIZIONE

250g | Ground Coffee | 05.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 10963
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO - CaffĆØ Kenon

ESE Pods ESPRESSO - CaffĆØ Kenon

18 pcs | ESE Pods | 01.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$6.38
($50.63/kg) | No.: 11006
Delivery 1-3 Days
CaffĆØ Kenon SPECIAL QUALITY

CaffĆØ Kenon SPECIAL QUALITY

250g | Ground Coffee | 01.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 11004
Delivery 1-3 Days
Alps Coffee ESPRESSO AURUM
Rƶstfrisch Freshly roasted
Fair Trade

Alps Coffee ESPRESSO AURUM

1kg | Whole Bean | 01.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$43.17
($43.17/kg) | No.: 1671
Delivery 1-3 Days
La Genovese DEK CUORE D'ORO (Decaffeinated)
Rƶstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

La Genovese DEK CUORE D'ORO (Decaffeinated)

1kg | Whole Bean | 07.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (0)
$37.76
($37.76/kg) | No.: 10962
Delivery 1-3 Days
Cannizzaro SUPER ESPRESSO
Rƶstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro SUPER ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 01.2028
ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… ā˜…ā˜…ā˜…ā˜…ā˜… (1)
$31.27 $34.51 9%
($31.27/kg) | No.: 11359
Delivery 1-3 Days