Skip to content

+49 40 822 4567 90

To go with your coffee

Sweets for espresso connoisseurs

Browse through our assortment of sweet additions.

Here you can find Mocambo chocolate bars, cookies with chocolate filling, chocolate beans, coffee beans in dark chocolate, cappuccino balls, latte macchiato almonds and much more.

In short: treats for the cup rim for the perfect espresso experience.

22 Products

Babbi Viennesi Pistacchio

Babbi Viennesi Pistacchio

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.27
($113.50/kg) | No.: 40032
Delivery 1-3 Days
Viennese Wafers Classic (Viennesi) - Babbi

Viennese Wafers Classic (Viennesi) - Babbi

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$2.17
($108.50/kg) | No.: 4781
Delivery 1-3 Days
Coffee beans in dark chocolate - Caffe New York

Coffee beans in dark chocolate - Caffe New York

150g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.03
($46.87/kg) | No.: 4146
Delivery 1-3 Days
Viennesi Fondente Wafers - Babbi

Viennesi Fondente Wafers - Babbi

20g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.17
($108.50/kg) | No.: 4611
Delivery 1-3 Days
Coffee beans with milk chocolate - Caffe New York

Coffee beans with milk chocolate - Caffe New York

150g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.03
($46.87/kg) | No.: 4050
Delivery 1-3 Days
Chocolate Espresso beans Bio - GEPA
Bio Fair Trade

Chocolate Espresso beans Bio - GEPA

100g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$5.63
($56.30/kg) | No.: 4306
Delivery 1-3 Days
Dark Chocolate-Covered Coffee Beans - Sant Eustachio

Dark Chocolate-Covered Coffee Beans - Sant Eustachio

100g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($74.70/kg) | No.: 4192
Delivery 1-3 Days
Babbini with pistachio cream - Babbi

Babbini with pistachio cream - Babbi

132g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.71
($81.14/kg) | No.: 4776
Delivery 1-3 Days
Mini mixed wafers - Babbi

Mini mixed wafers - Babbi

132g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.31
($100.83/kg) | No.: 4775
Delivery 1-3 Days
Classic Viennesi wafers - Babbi

Classic Viennesi wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.37
($96.85/kg) | No.: 4778
Delivery 1-3 Days
Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.37
($96.85/kg) | No.: 4777
Delivery 1-3 Days
White chocolate bar with Earl Grey tea - GEPA Organic
Bio Fair Trade

White chocolate bar with Earl Grey tea - GEPA Organic

80g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.21
($52.63/kg) | No.: 4416
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio Coffee Beans with Chocolate - Gift Box

Sant Eustachio Coffee Beans with Chocolate - Gift Box

100g | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($74.70/kg) | No.: 40044
Delivery 1-3 Days
Bonette Pistacchio - Babbi

Bonette Pistacchio - Babbi

180g | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.00
($138.89/kg) | No.: 40035
Delivery 1-3 Days
Babbi Waferone Pistachio Display

Babbi Waferone Pistachio Display

720g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$48.58
($67.47/kg) | No.: 40028
Delivery 1-3 Days
Viennesi Classico Display - Babbi

Viennesi Classico Display - Babbi

1,2 kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.09
($90.08/kg) | No.: 40029
Delivery 1-3 Days
Babbi Viennesi Pistacchio Display

Babbi Viennesi Pistacchio Display

1,2 kg | 08.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.09
($90.08/kg) | No.: 40030
Delivery 1-3 Days
Chocolate-Coated Coffee Beans - Lollo Caffè

Chocolate-Coated Coffee Beans - Lollo Caffè

30g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (4)
$1.95
($65.00/kg) | No.: 4025
Out of stock Unavailable
Chocolate-Coated Coffee Beans - Lollo Caffè

Chocolate-Coated Coffee Beans - Lollo Caffè

100g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.21
($42.10/kg) | No.: 4999
Out of stock Unavailable
Coffee beans in white chocolate - Caffe New York

Coffee beans in white chocolate - Caffe New York

150g | 10.2025
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.03
($46.87/kg) | No.: 4019
Out of stock Unavailable