Skip to content

+49 40 822 4567 90

Sets for Espresso machine (portafilter)

Discover coffees suited to your espresso machine

Discover coffees suited to your espresso machine

Our tasting bundles (for manual espresso machines – with filter arm or portafilter) are perfect for anyone looking to find their new favourite coffee, wanting to explore new flavours, or simply eager to try something new from a different roaster. To make your choice easier, we have curated coffee selections from our roasters into numerous bundles. With these tasting packs, take your senses on a journey through the best coffee-growing regions: explore the diversity of our coffees and let yourself be carried away on a breathtaking taste adventure.

7 Products

Quaranta ORO
Bundle Bundle

Quaranta ORO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$28.00
($28.00/kg) | No.: 11397
Delivery 1-3 Days
Quaranta CLASSIC
Bundle Bundle

Quaranta CLASSIC

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.84
($25.84/kg) | No.: 11400
Delivery 1-3 Days
Quaranta ARABICA
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Quaranta ARABICA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.07 $31.24 6%
($29.07/kg) | No.: 11398
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio GRANI
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio GRANI

500g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.51
($43.02/kg) | No.: 11424
Delivery 1-3 Days
Toraldo LINEA VENDING BLU

Toraldo LINEA VENDING BLU

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$23.13
($23.13/kg) | No.: 10991
Delivery 1-3 Days
Quaranta ARABICA

Quaranta ARABICA

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.18
($36.72/kg) | No.: 11401
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio GRANI
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio GRANI

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.78
($47.12/kg) | No.: 11425
Out of stock Unavailable